رونالدو: تا سال ۲۰۱۸ در رئال می مانم؛ لالیگا بهترین لیگ جهان است

 

کریستیانو رونالدو امروز جایزه پیچیچی فصل گذشته را به لطف زدن ۴۸ گل در ۳۵ بازی دریافت کرد. ستاره پرتغالی کهکشانی ها در مصاحبه با مارکا در  این باره گفت:

این جایزه را به تیم، کادر فنی، مربی و افرادی که هر روز با من کار می کنند، تقدیم می کنم. شش سال است که در اسپانیا هستم و برای من لالیگا بهترین لیگ دنیا است. حضور در اینجا و تاثیرگذاری بر لیگ اسپانیا، مایه افتخار من است. لیگ انگلیس هم بسیار رقابتی است و من با بازیکنان خوبی هم بازی بودم.

آینده؟

من تا دو سال دیگر اینجا هستم و بعد از آن باید ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد. این قرارداد من با رئال مادرید است. حال باید تلاش کنیم جام های دیگری ببریم، مخصوصا لیگ قهرمانان اروپا!

 

http://www.axgig.com/images/39995603929178835032.jpg

 تاريخ : دوشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۴ | 20:58 PM | نویسنده : علی |

رونالدو، سلطان خرید املاک گرانقیمت

 

کریستیانو رونالدو ستاره رئال مادرید یک هتل مجلل در منطقه ای ویژه در مونت کارلو را با مبلغ 140 میلیون یورو برای خودش خریده و به این ترتیب فوق ستاره پرتغالی به املاک مجللی که در این چند ماه اخیر خریده، یکی دیگر را هم اضافه کرده است.

طبق گزارش شرکت بریتانیایی «پروتو گروپ» قرارداد خرید این ملک باارزش در موناکو هفته گذشته بسته شد که در این راه شرکت بزرگ خرید  و فروش املاک الساندرو پروتو  با شرکت آمریکایی دونالد ترامپ همکاری کرده است.

پروتو همچنین در آگوست 2015 یک آپارتمان مجل را در برج ترامپ در نیویورگ به رونالدو فروخته بود که قمیتی در حدود 16 میلیون یورو داشت.

رونالدو در یکی دو سال اخیر تبدیل به غولی بزرگ در زمینه خرید املاک باارزش شده. این علاقه او از زمانی قوت گرفت که  کریس با گروه هتلهای زنجیره ای پستانا در پرتغال همکاری خود را شروع کرد.

 

http://www.axgig.com/images/95070469283630333138.jpg

 تاريخ : چهارشنبه هفتم بهمن ۱۳۹۴ | 0:18 AM | نویسنده : علی |

رونالدو: یک بچه ام، یک بچه بزرگ؛هر فصل برای من یک چالش است که بهتر از همیشه باشم

 

مهاجم باشگاه رئال مادرید که در بین سه نفر برتر فوتبال جهان در سال 2015 قرار گرفت، می خواهد که تا جایی که می تواند برای موفقیت تیم و خوشحالی هوادارانش تلاش کند. 

رونالدو به سایت فیفا گفت:

یک بچه ام، یک بچه بزرگ. هدف من این است که به تیمم کمک می کنم که قهرمان شود. که گل بزنیم و بخشی از تیم باشم. این کاری است که عاشق آن هستم. این کاری است که باعث لذت من می شود. هوادارانم در سراسر دنیا مرا دنبال می کنند و دوست دارند. فوق العاده است. شخصی خوشحالم و به خاطر این موضوع احساس می کنم که شخص مهمی هستم. هر  فصل برای من یک چالش است که بهتر از همیشه باشم. هنوز جوانم. هنوز سال های بیشتری را می خواهم و می خواهم مردم را خوشحال کنم. 

 

http://www.axgig.com/images/49711835552046793368.jpg

 تاريخ : دوشنبه بیست و یکم دی ۱۳۹۴ | 22:56 PM | نویسنده : علی |

رونالدو:فوتبال بازی کردن و رکورد شکنی به من هیجان می دهد؛اگر این جا هستم حتما لیاقتش را داشته ام

 

کریستیانو رونالدو در کنفرانس مطبوعاتی پیش از مراسم توپ طلا حضور یافت.

توپ طلا : جایزه خاصی است. باید سخت تلاش کنی تا در طول سال به جوایز فردی و تیمی برسی. هشتمین سالی است که در این جا هستم و مایه افتخار من است. این جایزه  خاصی است. مهم تلاش و سختکوشی است. باید حرفه ای باشی. اتفاقی نیست که هشت سال است در این جا هستم. همه استعداد داریم .به همین خاطر تلاش مهم است. فوتبال بازی کردن و رکورد شکنی به من هیجان می دهد.


شماره هفت :در منچستر آن را می پوشیدم. وقتی به تیم ملحق شدم درخواست شماره 28 را داشتم. در اسپورتینگ شماره 28 را می پوشیدم اما مربی به من شماره 7 را داد. می دانستم که این یک چالش است چرا که این پیراهن متعلق به بکام بود اما برایم شانس آورد. با این پیراهن روزهای فوتبالم بهتر شد.


شانسها برای بردن توپ طلا : اگر این جا هستم حتما لیاقتش را داشته ام چرا که تیم و من خوب کار کرده ایم. مسی و نیمار شانس بیشتری دارند اما اگر در این جا هستم به این خاطر است که بازیکنان و مربیان تیمهای ملی به من رای داده اند. شانس مسی بیشتر است.


سال مشکل فیفا : همیشه چنین سوالاتی مطرح می شود چرا که فساد و بحران نه برای فوتبال نه برای زندگی خوب نیستند. ما روی کار خودمان تمرکز داریم و به این مسائل فکر نمی کنیم.


فشار : از نوع مثبتش وجود دارد. همه می خواهیم برنده شویم اما من از شرایط فردی ام خوشحالم. جامی نبردم اما گلهای زیادی زدم.

 

http://www.axgig.com/images/42438640683770188565.jpg

 تاريخ : دوشنبه بیست و یکم دی ۱۳۹۴ | 20:4 PM | نویسنده : علی |

تبریک رونالدو برای تولد ژرژ مندس

 

ژرژ مندس نه تنها ایجنت بلکه یکی از بهترین دوستان کریستیانو رونالدو به شمار می رود.

رونالدو با انتشار پیغامی تولد ثروتمندترین ایجنت دنیا را تبریک گفت : تولدت مبارک دوست من، ژرژ!

 

http://www.axgig.com/images/08682183377391695388.png

 تاريخ : پنجشنبه هفدهم دی ۱۳۹۴ | 18:34 PM | نویسنده : علی |

رونالدو: الگوی خاصی ندارم؛ خودم الهام بخش خودم هستم

 

مهاجم پرتغالی رئال مادرید، می گوید هیچ قهرمان خاصی در زندگی اش ندارد و این خودش است که به خودش انگیزه می دهد.

 کریستیانو رونالدو، مهاجم پرتغالی رئال مادرید، دارنده سه توپ طلا، در گفتگو با Unscriptd می گوید:

بیشتر مواقع، خودم الهام بخش خودم هستم. خودم به خودم انگیزه می دهم. اگرچه در تیم ملی همیشه یک نقطه عطف و یک مرجع برای خودم انتخاب می کردم، برای نمونه فیگو، روی کاستا، فرناندو کوتو. همیشه رسیدن به سطح این بازیکنان برایم یک هدف بود. به آن ها نگاه می کردم و به  خودم انگیزه می دادم. امّا شخص خاصی برای اینکه کارهای او را دنبال کنم مدنظرم نبود. البته که بسیاری از بازیکنان دیگر، بازیکن جوان و با استعداد چه در فوتبال و چه در ورزش های دیگر را تحسین می کنم و باز هم می گویم که خودم همیشه انگیزه خودم هستم.

رونالدو  این هفته شانس کسب توپ طلا را در مراسم گالای فیفا که دوشنبه برگزار خواهد شد خواهد داشت. 

 

http://www.axgig.com/images/97246062690396510782.jpg

 تاريخ : شنبه دوازدهم دی ۱۳۹۴ | 17:29 PM | نویسنده : علی |

رونالدو برنده‌ جایزه "سالون دِ اور"2015

 

کریستیانو رونالدو در نظرسنجی وبسایت گل که 28 هزار نفر در آن شرکت کردند، با 25 درصد آرا بالاتر از نیمار و گراتزیانو پله، عنوان "سالون دِ اور" یا بهترین مدل موی 2015 را از آن خود کرد.

 

http://www.axgig.com/images/95070469283630333138.jpg

 تاريخ : پنجشنبه دهم دی ۱۳۹۴ | 1:18 AM | نویسنده : علی |

پله :رونالدو یکی از بهترین های تاریخ است و بی تردید همچنان رئال را خوشحال خواهد کرد

 

پله ، اسطوره فوتبال برزیل در مصاحبه با پلاکار در مورد رونالدو صحبت کرد.

وی اظهار داشت : رونالدو بیشترین شباهت را به رونالدیو برزیلی دارد. گلزنی است که توانسته بیش از 300 گل برای رئال بزند. یکی از بهترین های تاریخ است و بی تردید همچنان رئال را خوشحال خواهد کرد.

 

http://www.axgig.com/images/69312100172710990631.jpg

 تاريخ : سه شنبه هشتم دی ۱۳۹۴ | 4:53 AM | نویسنده : علی |

کریستیانو، پنجمین ورزشکار سال جهان

 

22 آژانس خبری در اروپا برای انتخاب بهترین ورزشکار سال رای گیری کردند که نوواک جوکوویچ تنیسور در رده اول قرار گرفت.

همیلتون ، راننده فرمول 1 دوم شد ، شیپرز، دونده هلندی سوم ، پائو گسول بسکتبالیست چهارم و کریستیانو رونالدو پنجم.

 

http://www.axgig.com/images/19595157586406730288.jpg

 تاريخ : یکشنبه ششم دی ۱۳۹۴ | 3:38 AM | نویسنده : علی |

رونالدو:خوشحالم که به خاطر تلاشهایم می توانم یک الگو باشم

 

کریستیانو رونالدو ، ستاره پرتغالی رئال مادرید گفت که شهر مادرید را به پاریس ترجیح می دهد اما با شوخی گفت : شاید یک روز همه چیز عوض شود!

وی در مصاحبه با مجله پرتغالی ویزائو گفت:شهر مادرید را بیشتر از گارس دوست دارم اما ممکن است یک روز همه چیز عوض شود. اگر با یک دختر پاریسی نامزد کردم وقت بیشتری را ان جا سپری خواهم کرد!

رونالدو گفت که “شیفته” زندگی در مادرید است و افزود:برخی از اقوامم در فرانسه زندگی می کنند اما به زندگی در پاریس فکر نمی کنم. شهر زیبایی است. چند بار به آن جا سفر کردم اما این طور نیست که دغدغه ام زندگی در ان جا باشد.

وی تائید کرد که گاهی برخی از رفتارهایش صحیح نیستند: بخشی از یادگیری این است که اشتباهات قبلی را تکرار نکنی. نکته این جاست که من با همین مدل رفتارهایم به موفقیت رسیده ام. اگر به من بگویند بهتر شوم می پذیرم اما تغییر مشکل است.تردیدی نیست که من در حال حاضر یک الگو برای مردم پرتغال در دنیا به شمار می روم. خوشحالم که به خاطر تلاشهایم می توانم یک الگو باشم. نه امسال بلکه هر سال همین گونه است. از زمانی که بازی کردن را شروع کردم تلاش کردم که به بهترین شکل نمادی برای کشورم باشم و مسلما از نظر شخصی باید تلاش کنم تا روز به روز بهتر شوم.

رونالدو افزود : هر شب با خیال راحت و به اندازه می خوابم. قبل از خواب با خود می گویم که باید کارم را خوب انجام بدهم و مردم را خوشحال کنم. نیازی نیست که به این فکر کنم که بقیه در موردم چه فکری می کنند.

وی در مورد فعالیت روی برند شخصی خودش در پایان فوتبالش هم صحبت کرد:می خواهم تولید محصولات برند شخصی ام را توسعه دهم چرا که پنج تا ده سال دیگر فوتبالم تمام می شود و پس از آن باید زندگی دیگری را تجربه کنم.

 

http://www.axgig.com/images/37606874190355594707.jpg

 تاريخ : پنجشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۴ | 18:12 PM | نویسنده : علی |

فیگو:اگر ملاک توپ طلا عملکرد تیمی باشد بارسایی ها میگیرند ، اگر عملکرد فردی باشد رونالدو!

 

رونالدو که در دو سال گذشته برنده توپ طلا شده، امسال هم به همراه لیونل ‏مسی و نیمار، یکی از نامزدهای نهایی دریافت این جایزه است.

فیگو معتقد است هر یک از این سه بازیکن ‏می توانند برنده توپ طلای 2015 باشند و گلزنی های رونالدو را دلیل شایستگی او برای بردن این جایزه ‏می داند.

‏ او به خبرنگاران گفت: هر سه بازیکن، بازیکنان فوق العاده ای هستند. اگر منطق دادن جایزه، بردن جام ‏ها باشد، توپ طلا باید به بازیکنان بارسا برسد.‏ اما اگر آنهایی که رای می دهند، به آمار فردی مانند گل های زده را در نظر داشته باشند، رونالدو می ‏تواند برنده شود.

فیگو از چند بازیکن دیگر به عنوان تعدادی از بهترین های فوتبال اروپا نام برد اما معتقد است کسی نمی ‏تواند به سطح مسی و رونالدو برسد: من بازی مارکو وراتی، نیمار و داگلاس کاستا را خیلی دوست دارم ‏اما فکر می کنم رونالدو و مسی یک گام جلو از بقیه هستند.

 

http://www.axgig.com/images/51259665158587219008.jpg

 تاريخ : سه شنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۴ | 23:54 PM | نویسنده : علی |

قرعه کشی مرحله گروهی یورو 2016؛ قرعه آسان رونالدو و یاران...!

 

از ساعت 20:30 قرعه کشی مرحله گروهی رقابت های یورو 2016 که در فرانسه برگزار خواهد شد آغاز شد و لحظاتی قبل به پایان رسید و 24 تیم حاضر رقیبان خود را شناختند.

 

گروه A: فرانسه، آلبانی، رومانی، سوئیس

گروه B: انگلیس، ولز، اسلواکی، روسیه

گروه C: آلمان، ایرلند شمالی، لهستان، اوکراین

گروه D: اسپانیا، ترکیه، جمهوری چک، کرواسی

گروه E: بلژیک، جمهوری ایرلند، سوئد، ایتالیا

گروه F: پرتغال، ایسلند، مجارستان، اتریش

 

http://www.axgig.com/images/61705777017522608356.jpg

 تاريخ : شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۴ | 21:38 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو رونالدو به ملاقات کودک مجروح بیروتی خواهد رفت

 

پس از این حادثه ناگوار، داستان یک پسر خردسال به اسم حیدر مصطفی، در شبکه های اجتماعی به گردش در آمد. رعنا الحربی که طبق بیوگرافی توییر خود یک خبرنگار لبنانی و طرفدار مقاومت است، عکس های این پسر کوچک را در بیمارستان و با پیراهن رئال مادرید پخش کرد.

بر اساس گزارش هایی که در سطح جهانی گسترش یافت، حیدر سه ساله پدر و مادر خود را در این حملات از دست داده است و رعنا الحربی به صورت آنلاین درخواست ملاقات وی با کریستیانو رونالدو را داشته است. در رورز های بعد، هشتگ #CristianoMeetHaidar به سرعت در شبکه های اجتماعی به گردش در آمد، و امروز رعنا الحربی فاش کرد که ستاره رئال مادرید داستان حیدر را شنیده است و برنامه یک قرار ملاقات تنظیم شده است.

بعد از این اتفاق، رعنا الحربی اعلام کرد که در هیچ برنامه یا مصاحبه ای شرکت نخواهد کرد و حتی ممکن است تلفن خود را به دور بیندازد و داستان حیدر به مقصد رسیده و مأموریت انجام شده است.

 

http://www.axgig.com/images/09362249251189041953.jpg

 تاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۴ | 18:14 PM | نویسنده : علی |

تیم زمان کودکی کریس رونالدو شماره او را بازنشسته کرد

 

تیم دسته سومی "آندورینیا" پرتغال که کریستیانو رونالدو فوق‌ستاره رئال مادرید دو سال (بین 8 تا 10 سالگی) برای این تیم بازی کرده، اعلام کرد شماره 7 خود را به افتخار این بازیکن بازنشسته کرده است. رونالدو ژانویه گذشته به عضویت افتخاری این تیم در آمد.

به گزارش بلیچر ریپورت و به نقل از خبرگزاری محلی Hindu Times، این باشگاه با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد این تصمیم بعد از جلسه هیات مدیره باشگاه گرفته شده و از این به بعد هیچ‌کس به جز خود رونالدو یا پسرش نمی‌تواند شماره 7 این تیم را بپوشد.

رونالدو بعد از اینکه از "آندورینیا" جدا شد، برای ناسیونال و اسپورتینگ لیسبون پرتغال بازی کرد و از آنجا راهی منچستریونایتد شد.

 

http://www.axgig.com/images/45324985630719529382.jpg

 تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۴ | 17:15 PM | نویسنده : علی |

 دانلود مستند زندگینامه کریستیانو رونالدو (زیرنویس فارسی)

 

شما همراهان وبگاه هواداران کریستیانو رونالدو می توانید، مستند Ronaldo را با لینک مستقیم و زیرنویس فارسی دانلود نمایید. این مستند بسیار تماشایی،14 ماه زندگی این فوق ستاره دنیای فوتبال را پوشش می دهد.

 

 
 
 

دانلود مستند با کیفیت1080 (بخش دوم) (711 مگابایت)

 

http://www.axgig.com/images/81194931206224280264.jpg

 تاريخ : جمعه بیست و دوم آبان ۱۳۹۴ | 3:1 AM | نویسنده : علی |

حضور کریستیانو رونالدو بر روی فرش قرمز

 

رونالدو دقایقی پیش در لندن به همراه دوستان و کارگردان فیلم زندگی نامه اش بر روی فرش قرمز ایستاد.

 

http://www.axgig.com/images/27652582363202186941.jpg

 تاريخ : سه شنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۴ | 21:12 PM | نویسنده : علی |

کارگردان فیلم رونالدو:کریستیانو یک بازیگر نقش اول عالی خواهد بود؛او خیلی صادق است

 

آنتونی وونکه، کارگردان فیلم زندگینامه رونالدو که هفته آینده در سینماهای جهان اکران می شود گفت که یک سال تلاش کرده تا ستاره پرتغالی را مجاب به ضبط این فیلم کند. فیلمبرداری چهار روز پیش از فینال لیگ قهرمانان آغاز شده است. این کارگردان انگلیسی سعی کرد از صحبت در مورد فیلم طفره برود اما افشا کرد که در فریم های فیلم هیچ چیز در مورد ایرینا شیک، نامزد سابق رونالدو گنجانده نشده است. یکی از بخش های جالب این فیلم مربوط به اشاره به دائم الخمر بودن پدر رونالدوست.

فیلم “رونالدو” را چطور توصیف می کنید؟
مستندی سینمایی در مورد زندگی شخصی و فوتبالی رونالدو در مهمترین سال دوران فوتبالش است. یک بازتاب صمیمی از یک ستاره جهانی.

ستاره ای که احساس تنهایی می کند…
بله. خیلی مشکل است که ستارگانی مثل او بتوانند با دنیای عادی ارتباط برقرار کنند. آنها احساس منزوی بودن پیدا می کنند. رونالدو همیشه زیر ذره بین است. سعی کردیم که به این قضیه در فیلم اشاره کنیم. او می داند که منزوی بودن بخشی از دنیای حرفه ایست. قوانینی وجود دارند که تو را از زندگی عادی دور می کنند اما به نظرم با وجود چنین شرایطی او یک زندگی عالی دارد.

برخوردش چطور بود؟
خیلی صادقانه بود. به او گفتم که چه می خواهم و به من توصیه هایی داد. سبک مشخصی از کار را دنبال می کنیم . او به خوبی ما را به محوطه زندگی شخصی خود راه داد. او بسیار حرفه ای و مناسب عمل کرد و همیشه با احترام با ما رفتار کرد.

اگر رونالدو بخواهد بازیگر شود چه نقشی را برایش در نظر می گیرید؟
(می خندد). مطمئن نیستم. رونالدو در مقابل دوربین خیلی خوب کار می کند. حالتش، چهره اش … واقعا خوب است. اگر بخواهد وارد این حرفه شود مطمئنم که یک بازیگر نقش اول خوب می شود.

کریستیانویی که در ظاهر می بینیم با زندگی خصوصی اش خیلی فرق دارد؟
در روزهایی که از او فیلم می گرفتیم تفاوت زیادی وجود نداشت.  چیزی که دیدیم همان رونالدو همیشگی بود. به نظرم شخصیت واقعی اش را در فیلم نشان داد. برای ضبط مستندها هیجان زیادی داشت و به همین خاطر با هیجان کار را دنبال می کرد. او به هیچ وجه فیلم بازی نکرد بلکه خود واقعیش را در فیلم نشان داد.

نظرتان در مورد او عوض شد؟
بله، حالا او را بهتر از همیشه می شناسم. شاید برخی گمان کنند که او مغرور است اما من چنین حسی نداشتم. آن افرادی که فیلم را ببیند هم این را درک خواهند کرد.

چطور توانستید با او ارتباط برقرار کنید؟
مذاکراتی طولانی مدت با شرکت یونیورسال و اطرافیان رونالدو داشتیم. پس از موفقیت مستند های “آمی” و “سنا با ما تماس گرفتند. تصمیم کلی ما این بود که ماجرای فیلمبرداری رسانه ای نشود. نمی خواستیم که روی کارش اثر بگذارد. اگر مخفیانه کار می کردیم وضعیت برایمان آسان تر بود. می خواستیم شرایط خیلی عادی پیش برود.

اعلام شده بود که خوشحالی رونالدو پس از گلش در لیسبون برای ضبط فیلم بوده است. در این مستند چقدر از فیلم بر اساس طرح های برنامه ریزی شده بوده و چقدر به صورت ناخودآگاه ضبط شده است؟
آن خوشحالی عالی و احساسی بود. می خواستیم که اهمیت “لادسیما” برای رئال در این صحنه مشخص شود و به همین خاطر در موردش با او صحبت کردیم. در مورد فریادش در مراسم توپ طلا هم با او صحبت کرده بودی.

شنیده ایم که در بخشی از فیلم دولورس، مادر رونالدو می گوید که تولد رونالدو برای خانواده غیرمنتظره بوده و از قبل برنامه ریزی نشده است.
داستان فیلم هم برای ما مهم بود. با مادر رونالدو در مورد برخی مسائل شخصی صحبت کردیم. خوش شانس بودیم که او وقت آزاد داشت و به ما کمک کرد. مادر رونالدو بی نظیر و احساسی است. او همه دستاوردهای پسرش را با عشق دنبال می کند. در این فیلم نه تنها به رونالدو بلکه به مادرش، وکیلش و اطرافیانش پرداختیم. همه در این مسیر به ما کمک کردند.

از سویی در این فیلم خبری از نامزد سابق رونالدو هم نیست. جدا شدن این دو از هم موجب شد که در فیلمنامه تغییراتی ایجاد کنید؟
در چند صحنه از ایرینا فیلم گرفته بودیم اما صحنه ها زیاد نبودند و آنها را حذف کردیم. به نظرم این صحنه ها چندان مهم نبودند و مشکلی هم با حذفشان نداشتیم.

حاضرید در مورد مسی هم فیلم بسازید؟
قبلا برای او فیلم ساخته شده است.

درست است اما با ذهنیتی متفاوت ..
(می خندد).

 

http://www.axgig.com/images/59287671878338835597.jpg

 تاريخ : چهارشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۴ | 17:55 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو:همه با اهدای خون می توانیم تفاوت ایجاد کنیم

 

کریستیانو رونالدو ، مهاجم پرتغالی رئال مادرید به کمپین اهدای خون به نوجوانان پیوست. وی سفیر جهانی بنیاد خیریه ” ابوت” شد ، بنیادی که برای اهدای خون به نوجوانان در کل دنیا تلاش می کند.

رونالدو در یک بیانیه اظهار داشت: همه با اهدای خون می توانیم تفاوت ایجاد کنیم. هر اهدای خون می تواند به سه نفر در شرایط بحرانی و درمان پزشکی بلندمدت کمک کند. اهدای خون خیلی مهم است و امیدوارم که هر کسی در دنیا حاضر شود تا خونش را اهدا کند تا زندگی های زیادی را نجات بدهد.

رونالدو بیماری شدید پسر کارلوس مارتینس ، هم تیمی سابقش در تیم ملی پرتغال را  انگیزه اش برای اهدای خون عنوان کرده است.

 

http://www.axgig.com/images/07548153788519258305.jpg

 تاريخ : سه شنبه پنجم آبان ۱۳۹۴ | 12:25 PM | نویسنده : علی |

رونالدو، مرد خستگی ناپذیر ...!

 

یک حرکت، دو حرکت. ضربه. ضربه ای سریع و مهلک. ترکیبی از تکنیک، قدرت و دقت. از دیدن آن خسته نمی شویم. گلی که در یک بعد از ظهر خاص در برنابئو، به خوبی نمایانگر مجموعه ای از مهارت ها بود. نمایانگر یک فوتبالیست.

و این فوتبالیست کسی نیست جز کریستیانو رونالدو.

وقتی رائول پنج شنبه خبر بازنشستگی خود را اعلام کرد، این احساس به وجود آمد که او زمان بسیار درستی را برای اعلام بازنشستگی خود انتخاب کرده است. با این خبر، همه دستاوردهای بازیکن اسپانیایی بار دیگر به دقت مرور شد و مارکا اعلام کرد که با این خبر روز شنبه برنابئو به “بهشت هفتم” می رود، فرصتی برای جشن گرفتن “روز شماره هفت ها”.

در سکوی تماشاگران در برنابئو، بنری بود با این عنوان: “این سکوها متعلق به توست، خانه توست. ممنون رائول.” در زمین برنابئو، رونالدو چهارمین کفش طلایش را به تماشاگران نشان داد و از آن ها تشکر کرد. هیچ کس جز او تا به حال نتوانسته این جایزه را چهار بار کسب کند. آن روز، روزی برای قدردانی از دو مرد بود: شماره 7 قدیمی و شماره 7 جدید. یکی از آن ها نقطه عطفی در تاریخ باشگاه است و دیگری تعریف مدرنی از همان نقطه عطف. دو مرد با ویژگی هایی متفاوت که در یک عدد خاص مشترک بودند: 323.

البته دیگر در آن عدد با هم مشترک نیستند.

رونالدو با آن ضربه سریع و مهلک رائول را پشت سر گذاشت و شمار گل های خود در پیراهن سفید را به عدد 324 رساند. ضربه سریع او به نوعی یادآور این است که او چه قدر سریع این تعداد گل را به ثمر رسانده است. و حالا مرد پرتغالی به تنهایی گلزن برتر تاریخ یک باشگاه است، آن هم نه یک باشگاه معمولی. باشگاه بزرگی به نام رئال مادرید.

اعداد و ارقام اهمیت کار او را ثابت می کنند. برای رائول، 741 بازی در 16 فصل لازم بود تا او به رکورد 323 گل برسد. برای رونالدوی 324 گله، تنها 310 بازی لازم بود. کمی بیش تر از 6 فصل. به این موضوع فکر کنید، بیش تر فکر کنید: او یکی از برترین رکوردهای اروپا را با 431 بازی کمتر شکسته است.

و این آمار تنها بخشی از داستان زندگی او در رئال مادرید است.

 

وقتی 6 سال پیش در سال 2009 در برنابئو معارفه شد، برچسب قیمت 80 میلیون پوندی او با 80000 تماشاگری که برای خوشامدگویی به او آمده بودند همخوانی داشت. استقبالی که در برنابئو از او شد بی نظیر بود. فلورنتینو پرز در آن مراسم گفت: ” چنین استقبالی بی سابقه بوده است.”  و باشگاه در وبسایت خود نوشت: ” این اتفاق در تاریخ ثبت خواهد شد.”

نه تنها آن اتفاق بلکه خود آن بازیکن نیز در تاریخ ثبت شد، احتمالا آن ها این موضوع را می دانستند. اما  نمی توانستند تصور کنند او چگونه تاریخ سازی خواهد کرد، می توانستند؟ هرگز.

موفقیت هایی که رونالدو از لحاظ گل زنی به دست آورده بسیار خارق العاده هستند و آمار گل های او آن قدر عالی است که درک ما از ارزش یک گل را از حالت طبیعی خارج کرده است: او سریع ترین بازیکنی است که به 150 گل در لالیگا رسید، سریع ترین بازیکنی که به 200 گل در لالیگا رسید، اولین کسی که توانست در یک فصل لالیگا در برابر همه تیم ها گل زنی کند، صاحب بیش ترین هت تریک در تاریخ لالیگا، صاحب بیش ترین هت تریک در یک فصل لالیگا، رکورددار گلزنی در چمپیونزلیگ، دارنده رکورد بیش ترین گل زده در یک فصل چمپیونزلیگ، تنها بازیکنی که در 5 فصل متوالی بیش از 50 گل را ثبت کرده و مردی که از نظر گل زنی در ال کلاسیکوهای متوالی رکورددار است.

این ها فقط بعضی از رکوردهای او هستند. لیست بازیکنان بزرگ و اسطوره هایی که رونالدو آن ها را پشت سر گذاشته نشان می دهد که کار او چقدر ارزشمند است: او ابتدا آمانسیو آمارو را در لیست گلزنان پشت سر گذاشت، پس از آن امیلیو بوتراگوئنو، پیری و پاکو خنتو. نفر بعدی هوگو سانچز بود. بعد از او فرانس پوشکاش و سپس کارلوس سانتیانا. پس از آن آلفردو دی استفانوی بی نظیر و بالاخره در روز شنبه رائول.

“بهشت هفتم” متعلق به اوست.

استعداد او، که نمونه آن را قبلا کمتر دیده بودیم، رونالدو را به چیزی فراتر از یک فوتبالسیت تبدیل کرده است. کاتالوگی که رونالدو از خود در رئال بر جای گذاشته در تاریخ باشگاه بی رقیب است. و این که او چگونه این میراث را به جای گذاشته نیز شایان توجه است.

 

گل های زیبای از راه دور او در برابر اوساسونا و سلتاویگو، ضربه پشت پای او در برابر رایو وایکانو، ضربه سر او در بازی با منچستر یونایتد، ضربه خیره کننده پای چپ او در برابر سویا، کار زیبای او در بازی با شالکه و گالاتاسرای، لیست بلندبالای گل های او در برابر بارسلونا، ضربه آزادهایش در مصاف با آپوئل، مارسی و اتلتیکو مادرید، این ها همه خاطراتی هستند که همیشه از او در ذهن ها باقی می ماند.و نیز آن ضد حمله معروف در برابر آژاکس، حرکتی که خود رونالدو آن را پایه ریزی کرد و خودش هم آن را تمام کرد.

صادقانه بگوییم، آن چیزی که رونالدو از فوتبال به ما نشان داد را افرادی که قبل از ما بوده اند هرگز در فوتبال ندیده اند. با این وجود، اگر بگوییم برتری رونالدو در فوتبال تنها به دلیل استعداد اوست در حق او کوتاهی کرده ایم.

سال گذشته بود که وکیل رونالدو، خورخه مندس، او را “بهترین ورزشکار تاریخ” دانست. البته برای خیلی ها اعتراف به این که حق با مندس است راحت نیست، اما او چیزی می دانست که اصرار داشت “رونالدو می تواند تا 40 سالگی بازی کند.”

 رونالدو همیشه در فکر بهترشدن و کامل تر شدن است. حتی فکر کردن به این که او چقدر خود را وقف فوتبال کرده است طاقت فرساست.  کارلو آنچلوتی مربی سابق او در این باره می گوید: ” هیچ کس مانند او تمرین نمی کند. او بهتر از هرکس دیگری ریکاوری می کند و خود را برای بازی ها آماده می کند.”

پل کلمنت ، دستیار سابق آنچلوتی نیز می گوید: ” به خاطر دارم که یک بار ساعت سه بامداد از سفر برگشتیم و او همان موقع به حمام آب یخ رفت. به عنوان مثالی دیگر، ساعت 6 صبح از استانبول برگشتیم و او به نزد فیزیوتراپیست رفت.”

واضح است که رونالدو به وضعیت جسمانی خود اهمیت زیادی می دهد به گونه ای که شاید در فوتبال بی سابقه باشد. مربیان او از آنچلوتی گرفته تا سر الکس فرگوسن بارها راجع به فیزیک بدنی او صحبت کرده اند. منتقدان رونالدو می گویند اهمیتی که او به جسمش می دهد حرفه ای نیست و منشا آن وسواسی است که او نسبت به ظاهرش دارد. وجود چنین انتقاداتی غیرقابل درک است و این گونه افراد درک درستی از او ندارند. بعضی از حرکاتی که رونالدو گاهی انجام می دهد نیز در راستای همین انتقادات است و با خود پیام هایی را به همراه دارد.

 

آیا خوشحالی بعد از گل او در برابر اوساسونا در سال 2012 که ران پای خود را نشان داد را به خاطر دارید؟ مسلما به یاد دارید، چه کسی به یاد ندارد! شاید برای خیلی ها آن نوع خوشحالی جالب به نظر نرسید، اما پیامی در آن بود. پیامی که او می خواست با این کار منتقل کند.

معمولا، تلاش ها و تمرینات مداوم او نادیده گرفته می شود و دستاوردهای او را همیشه به حساب استعداد او می گذارند. به همین دلیل، چنین حرکاتی از رونالدو این پیام را منتقل می کند که او با تلاش هایش به این جایگاه رسیده است و خاطرنشان می کند که استعداد بدون تلاش به ثمر نمی رسد.

در واقع آن حرکت رونالدو این نکته را یادآوری می کرد: این که پاهای او این کارهای خارق العاده را انجام می دهند به این دلیل است که او خود پاهایش را وادار می کند تا این گونه باشند.

این تلاش خستگی ناپذیر است که رونالدو را توصیف می کند. تلاشی که همیشه مشهود است.

در ماه سپتامبر، اسکای اسپورتس آماری جامع  از گل های رونالدو را منتشر کرد که بیانگر همه چیز بود: از حریفانی که او بیشتر در برابر آن ها گل زنی کرده گرفته تا تعداد گل هایی که با هر یک از اعضای بدنش به ثمر رسانده است. مهم ترین قسمت این آمار، زمان بندی گل های او بود: رونالدو در دقایق 76 تا 90 بازی بیش ترین گل ها را به ثمر رسانده است.

طبیعتا افرادی هستند که به این آمار احمقانه نگاه می کنند، افراد منفی بافی که احتمالا خود را این گونه توجیه می کنند که گل ها بیش تر زمانی به ثمر رسیده اند که نتیجه نهایی بازی مشخص شده است. اما این آمار محکم ترین گواه تلاش خستگی ناپذیر رونالدوست.

برای رونالدو، یک گل کافی نیست، دو گل کافی نیست، سه، چهار، پنج: هیچ وقت کافی نیستند.  در مورد کسب افتخارات هم همین گونه است، او همیشه به دنبال چیزهای بیش تری است. او همیشه به دنبال راهی تازه برای رسیدن به موفقیت است، برای انجام کارهای بزرگ. او همیشه به دنبال پیشرفت است.

او وسواس به موفقیت دارد؟ بله همین طور است، اما (این یک نکته منفی نیست و) فوق العاده تحسین برانگیز است.

 

در اواسط ماه سپتامبر در بازی برابر شاختار دونتسک او مثل همیشه تشنه موفقیت بود. بازی به لطف گل های او آرام شده بود و بازیکنان دیگر شور و حرارت خود را از دست داده بودند، اما مرد پرتغالی دست از تلاش بر نمی داشت. او که تا همان جای کار نیز بیش از هر بازیکن دیگری به پیروزی تیم کمک کرده بود، باز هم بیش از دیگر بازیکنان به حریف فشار می آورد. هنوز راضی نشده بود. او هیچ وقت راضی نمی شود. وقتی بازیکنان دیگر دست از تلاش بر می دارند، او آستین های خود را بالا می زند و از نو شروع می کند.

در نهایت، او گل دیگری را در برابر شاختار به ثمر رساند و هت تریک خود را کامل کرد.

به همین دلیل است که او تنها رکوردها را نمی شکند، بلکه آن ها را محو و نابود می کند.

همیشه افراد بر سر این که آیا او بهترین است یا خیر بحث خواهند کرد؛ اما چیزی که جای بحث ندارد این است که او خود را متعهد کرده تا بهترین باشد. “من تلاش می کنم تا در تاریخ بهترین باشم.” این صحبت رونالدو در نوامبر گذشته است. و این همان کاری است که او انجام می دهد: تلاش بی وقفه. در هر روز از روزهای زندگی اش.

اما فقط تلاش مداوم نبوده که او را به اینجا رسانده است، او ضمن تلاش های خود از هوشش نیز استفاده می کند.

18 ماه است که شاهد تغییر سبک بازی رونالدو بوده ایم. حالا در 30 سالگی، برترین گلزن تاریخ رئال مادرید کنترل بازی خود را در دست گرفته، محدودیت هایی را که گذشت زمان بر او تحمیل کرده با آغوش باز پذیرفته و نوع بازی خود را به گونه ای تغییر داده تا بتواند مثل همیشه موفق و پرثمر باشد.

اکنون در سال 2015، بازی او قدرت ویرانگری کمتری دارد اما کنترل شده تر است. او که زمانی یک وینگر چپ تخریب گر بود حالا در حال تبدیل شدن به خطرناک ترین مهاجم نوک جهان است. موفقیت او اکنون بر پایه حرکات محتاطانه، حرکات انفجاری به موقع، حرکت در عمق برای تصاحب توپ و به ثمر رساندن گل با یک ضربه است. پویایی بازی او کمتر شده اما نتیجه کار او مانند قبل تاثیرگذار و مفید است. بازی او متمرکزتر و دقیق تر شده اما گل ها هم چنان می آیند. همیشه می آیند.

در ماه ژانویه، او با آگاهی از میراثی که بر جای گذاشته و همواره در تلاش برای بهبود آن است گفت: ” می دانم که جایگاهی در تاریخ فوتبال دارم. می دانم که در بین بهترین های تاریخ، یک صفحه زیبا نیز به من اختصاص دارد.”

این غیرقابل انکار است، اما میراث رونالدو تنها یک صفحه نخواهد بود، بلکه یک فصل کامل از یک کتاب خواهد بود. یک فصل بسیار طولانی. فصلی پر از حرکات جذاب و فوق العاده فردی، همراه با انبوهی از ضربات زیبا و مهیب، ضربات پشت پا و ضربات سر. حرکات نمایشی زیبا و ضربات آزاد. و سرشار از اعداد و رکوردها. رکوردهایی بسیار زیاد که مهم ترین آن ها رکورد روز شنبه بود: 324. در باشگاهی به بزرگی رئال مادرید.

یک حرکت، دو حرکت. ضربه. هیچ وقت از دیدن آن خسته نمی شویم.

تیم کالینز

 

http://www.axgig.com/images/71867145003683919376.jpg

 تاريخ : جمعه یکم آبان ۱۳۹۴ | 13:30 PM | نویسنده : علی |

نگاهی گذرا به رکوردهای ثبت شده توسط کریستیانو رونالدو

 کریستیانو رونالدو با گلزنی در دیدار مقابل لوانته موفق شد بالاتر از رائول گونزالس بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید لقب گیرد. اکنون به بررسی تمامی رکوردهای ثبت شده توسط رونالدو می پردازیم:

1: اولین و تنها بازیکنی که در دو باشگاه مختلف در تیم منتخب سال جهان حضور داشته است (منچستر یونایتد و رئال مادرید)

2: تنها بازیکنی که قهرمانی لیگ، جام حذفی، سوپرجام، لیگ قهرمانان، جام باشگاه های جهان، بهترین بازیکن سال، توپ طلا و کفش طلا  را با دو تیم مختلف تجربه کرده است (منچستر یونایتد و رئال مادرید)

3: تنها بازیکن تاریخ پرتغال که در سه جام جهانی موفق به گلزنی شده است

4: رکورددار کسب کفش طلای اروپا

5: تنها بازیکنی که در جمع سه نامزد نهایی تمامی ادوار برگزاری بهترین بازیکن سال یوفا حضور داشته است (2014/15 - 2010/11)

6: رکورددار گلزنی در دیدارهای متوالی الکلاسیکو

8: رکورددار هتریک در یک فصل برای رئال مادرید (2014/15)

8: رکورددار هتریک در یک فصل لالیگا (2014/15) (مشترک با لیونل مسی)

8: رکورددار گلزنی در دیدارهای متوالی لیگ قهرمانان اروپا (2013/14)

8: اولین بازیکنی که در هشت دیدار ابتدایی لالیگا موفق به گلزنی شده است (2014/15)

8: رکورددار حضور در تیم منتخب سال جهان (2014-2007) (مشترک با لیونل مسی)

9: رکورددار حضور در تیم منتخب سال یوفا

9: رکورددار گلزنی در مرحله گروهی یک فصل لیگ قهرمانان اروپا (2013/14) (مشترک با لوییز آدریانو)

10: اولین بازیکنی که 10 گل یا بیشتر در چهار فصل متوالی لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند (2014/15 - 2011/12)

15: رکورددار بیشترین گل زده در 7 دیدار متوالی لالیگا (2014/15)

15: رکورددار بیشترین گلزنی در 8 دیدار ابتدایی لالیگا (2014/15)

17: رکورددار بیشترین گل ثبت شده در یک فصل لیگ قهرمانان اروپا (2013/14)

19: رکورددار گلزنی در برابر تمامی 19 تیم حاضر در لالیگا در یک فصل (2012/13) (مشترک با لیونل مسی)

20: سریعترین بازیکنی که به رکورد 20 گل در یک فصل دست یافت (2014/15) (وی در 12 دیدار ابتدایی به این رکورد دست یافت)

20: بیشترین بریس (زدن دو گل در یک مسابقه) در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا

25: رکورددار بیشترین گل بین المللی (باشگاهی و ملی) در یک سال میلادی (2012) (مشترک با ویویان وودوارد و لیونل مسی)

26: بهترین گلزن تاریخ رقابت های جام ملت های اروپا (مرحله مقدماتی و نهایی)

28: رکورددار هتریک در تاریخ لالیگا

28: بیشترین پیروزی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا

30: اولین و تنها بازیکنی که در پنج فصل متوالی لالیگا موفق به زدن 30 گل شده است (2014/15 - 2010/11)

31: رکورددار بیشترین گل در یک فصل رقابت های لیگ برتر با حضور 20 تیم (38 بازی) (2007/08 مشترک با آلن شیرر و لوییس سوارز)

33: رکورددار هتریک در تاریخ رئال مادرید

39: رکورددار بیشترین گل در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا

40: اولین بازیکنی که در دو فصل متوالی موفق به زدن 40 گل در یک لیگ حرفه ای شده است

41: بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا در مسابقات خارج از خانه

48: رکورددار بیشترین گل زده در یک فصل لیگ در میان بازیکنان رئال مادرید (2014/15)

50: اولین بازیکنی که به رکورد بیش از 50 گل در تمامی رقابت ها در پنج فصل متوالی در فوتبال اسپانیا دست یافت (2014/15 - 2010/11)

50: سریعترین بازیکنی که به رکورد 50 گل در لیگ برای رئال مادرید دست یافت (6 فوریه 2011)

55: بهترین گلزن تاریخ تیم ملی پرتغال

61: رکورددار بیشترین گل ثبت شده در تمامی رقابت ها برای رئال مادرید در یک فصل (2014/15)

67: رکورددار گلزنی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا

69: رکورددار گلزنی رئال مادرید در تمامی رقابت های اروپایی

80: بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا (مرحله گروهی تا فینال)

83: بهترین گلزن تاریخ تمامی رقابت های باشگاهی اروپا

90: تنها بازیکنی که در تک تک دقایق 90 دقیقه بازی موفق به گلزنی شده است

100: جوانترین بازیکنی که به 100 بازی ملی با پیراهن پرتغال دست یافت (27 سال و 8 ماه و 11 روز)

100: سریعترین بازیکنی که به رکورد 100 گل در لیگ برای رئال مادرید دست یافت (25 مارس 2012)

150: سریعترین بازیکنی که به رکورد 150 گل در لالیگا دست یافت (23 سپتامبر 2013)

200: سریعترین بازیکنی که به رکورد 200 گل در لالیگا دست یافت (6 دسامبر 2014)

200: سریعترین بازیکنی که به رکورد 200 گل رسمی برای رئال مادرید دست یافت (8 می 2013)

231: بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید در لالیگا

324: رکورددار گلزنی در تاریخ رئال مادرید

 

Cristiano Ronaldo celebrates his goal in Real Madrid 3-0 Levante, for La Liga in 2015

 تاريخ : یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۹۴ | 23:10 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو رونالدو رکورددار کسب کفش طلای اروپا

 

فوق ستاره پرتغالی امروز با دریافت کفش طلای فصل پیش به تنها شخصی تبدیل شد که 4 بار این عنوان را کسب کرده است.

 

http://www.axgig.com/images/13976488672024650690.jpg

 تاريخ : سه شنبه بیست و یکم مهر ۱۳۹۴ | 16:11 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو رونالدو چهارمین کفش طلای خود را دریافت کرد

 

کریستیانو رونالدو امروز در مراسمی که هم اکنون در حال برگزاریست به دلیل آمار بالای گلزنی اش در فصل پیش و تیدیل شدن به بهترین گلزن اروپا کفش طلای فصل 2014-15 را دریافت کرد. او که پیش از این 3 بار این عنوان را بدست آورده بود، موفق شد به اولین نفری تبدیل شود که 4 بار این جایزه را برده است.

با این عنوان رونالدو، رئال مادرید در کنار بارسلونا به باشگاه هایی تبدیل می شوند که بازیکنانشان بیشترین بار موفق به بردن کفش طلا شده اند.

 

http://www.axgig.com/images/27362215431389675740.jpg

 تاريخ : سه شنبه بیست و یکم مهر ۱۳۹۴ | 16:11 PM | نویسنده : علی |

رونالدو خدای فوتبال ملی پرتغال...!

 

تا پیش از رونالدو پرتغال فقط در شش دوره از ۲۸ دوره ممکن یورو یا جام جهانی حضور یافته بود اما با او آمار از ۲۱ به ۱۰۰ درصد رسیده است.

تا پیش از رونالدو، پرتغال در سه تا از ۱۸ دوره جام جهانی و ۳ تا از ۱۱ دوره یورو حضور یافته بود اما با او در چهار یورو سه جام جهانی حاضر شده است.

 

http://www.axgig.com/images/04176443891029171307.jpg

 تاريخ : جمعه هفدهم مهر ۱۳۹۴ | 21:31 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو رونالدو: مرحله مقدماتی برای ما بد شروع شد و خوب تمام شد

 

کاپیتان سلسائوی اروپا پس از پیروزی برابر دانمارک با خبرنگاران صحبت کرد.

او در مصاحبه ای با شبکه پرتغالی RTP1 گفت:

مرحله مقدماتی برای ما بد شروع شد و خوب تمام شد. آمدن سانتوس به تیم ملی دقیقا چیزی بود که ما نیاز داشتیم. او بازیکنانی را که باید به تیم برمی گرداند ( اشاره به تیاگو و کاروالیو)  را به تیم ملی برگرداند.

لازم به ذکر است رونالدو پس از قطعی شدن صعود پرتغال به یورو 2016 در دیدار آخر این تیم برابر صربستان بازی نمی کند.

 

http://www.axgig.com/images/19595157586406730288.jpg

 تاريخ : جمعه هفدهم مهر ۱۳۹۴ | 16:26 PM | نویسنده : علی |

جشن صعود پرتغالی ها به یورو 2016

 

امشب تیم ملی پرتغال موفق شد با کسب پیروزی 1-0 خانگی مقابل دانمارک، با وجود یک بازی باقی مانده مقابل صربستان، با 18 امتیاز به عنوان تیم نخست از گروه I راهی رقابت های یورو 2016 فرانسه شود.

 

http://www.axgig.com/images/10774934655719329305.jpg

 تاريخ : جمعه هفدهم مهر ۱۳۹۴ | 16:26 PM | نویسنده : علی |

پرتغال 1-0 دانمارک؛ صعود به عنوان صدرنشین با تکرار نتیجه رفت...!

 

از گروه I مقدماتی یورو 2016، دو تیم دانمارک و پرتغال در زمین شاگردان فرناندو سانتوس به میدان رفتند که در نهایت میزبان با نتیجه 1-0 پیروز شده و مستقیماً راهی یورو 2016 شد.
گـزارش بازی

دو تیم اول و دوم این گروه در حالی با قضاوت آقای کلاتنبرگ انگلیسی به مصاف هم رفتند که دانمارک 12 امتیازی آخرین بازی خود در این گروه را انجام می داد. بازی رفت دو تیم را پرتغالی ها با تک گل دقیقه '4+90 کریستیانو رونالدو از آن خود کرده بودند.

 

این بازی نیز با تسلط میزبان آغاز شد و شاگردان مورتن اولسن چشم به ضدحملات و توپ های مرده دوخته بودند. هرچند در این میان حملات سلسائوی اروپا نیز چندان زهردار نبود و با دفاع خوب دانمارکی ها راه به دروازه پیدا نمی کرد، اما در دقیقه '39 خطرناک ترین فرصت بازی با سانتر پای چپ کوتاه و عالی موتینیو از پشت محوطه و با ضربه سر نانی شکل گرفت که توپ به تیر افقی برخورد کرده و به بیرون رفت. در نهایت بازی با تساوی بدون گل در نیمه اول پایان یافت.

 

با آغاز نیمه دوم، در دقیقه '46 پرتغال خوش شانس بود که روی دفع ناقص دنیلو پریرا، شوت پای چپ محکم بنتنر از داخل محوطه به تیر عمودی برخورد کرده و به بیرون رفت. بعد از آن باز هم رفته رفته پرتغال بازی را در اختیار گرفت و سرانجام در دقیقه '67 موتینیو به زیبایی دروازه اشمایکل را باز کرد. دقیقه '72 برناردو سیلوا بعد از حرکتی در عرض از سمت راست، با پای چپ ضربه خوب و زمینی خود را روانه دروازه کرد که توپ با اخلافی اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

در دقیقه '82 هم کوارسما به جای نانی وارد میدان شد. در دقیقه '90 هم ژوزه فونته جانشین زننده تک گل مسابقه شد. در لحظات پایانی یک بار پاتریسیو و یک بار اشمایکل وادار به واکنش شدند اما در نهایت پرتغال با کسب 3 امتیاز این مسابقه شمار امتیازات خود را به 18 رسانده و با یک بازی باقی مانده به عنوان تیم نخست راهی یورو 2016 شد.

شــرح گل

  دقیقه 67 (ژائو موتینیو)(1-0): ارسال کرنر بازیکنان پرتغال در یک رفت و برگشت پشت محوطه به موتینیو رسید تا هافبک خوش تکنیک موناکو با یک سر توپ به موقع دو بازیکن پیش رو ی خود را جا گذاشته و با ضربه ای زیبا دروازه اشمایکل را باز کند.

 

http://www.axgig.com/images/28501245207904063041.jpg

 تاريخ : جمعه هفدهم مهر ۱۳۹۴ | 16:26 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو: حمایت هواداران کلیدی خواهد بود ؛ سه امتیاز را می گیریم و به یورو می رسیم

 

پرتغال امشب بازی مهمی در مرحله راهیابی به یورو مقابل دانمارک خواهد داشت.

رونالدو در پیغامی در مورد این بازی نوشت : حمایت هواداران کلیدی خواهد بود چرا که فقط یک قدم تا یورو فاصله داریم. می دانیم که ورزشگاه پر می شود. سه امتیاز را می گیریم و به یورو می رسیم.

 

http://www.axgig.com/images/19349103566257702033.jpg

 تاريخ : پنجشنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۴ | 19:34 PM | نویسنده : علی |

رونالدو: در رویا هم شکستن رکورد دی استفانو و رائول را نمی دیدم؛ از پیگرینی، مورینیو، آنچلوتی و بنیتز ممنونم

 

فوق ستاره پرتغالی که امروز در مراسمی از وی به عنوان بهترین گلزن تاریخ باشگاه رئال مادرید تقدیر شد، در صحبت هایش از هم تیمی هایش تشکر کرد.

رونالدو چنین گفت: 

در رویا هم نمی توانستم تصور کنم که رکورد رائول و دی استفانو را بشکنم. از این که رکورد این دو اسطوره را شکستم بسیار خوشحالم و از هم تیمی هایم متشکرم چون بدون آن ها این اتفاق غیرممکن بود. همچنین از مربیانم پیگرینی، مورینیو، آنچلوتی و بنیتز هم سپاسگزارم. آن ها کمک زیادی به دوران فوتبالی من کردند. از رسانه ها هم تشکر می کنم و می دانم کمی با آن ها بدجنس بودم. سپاسگزارم و متشکرم از شما، HALA MADRID!

 

 http://www.axgig.com/images/06505683924724210291.jpg

 تاريخ : جمعه دهم مهر ۱۳۹۴ | 19:46 PM | نویسنده : علی |

نشان بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید در دستان رونالدو

 

فوق ستاره پرتغالی دقایقی پیش در مراسمی در برنابئو، نشان برترین گلزن تاریخ این باشگاه را از دستان فلورنتینو پرز دریافت کرد.

 

http://www.axgig.com/images/33057253418589949516.jpg

 تاريخ : جمعه دهم مهر ۱۳۹۴ | 19:37 PM | نویسنده : علی |

رکورد‌های احتمالی‌ رونالدو در بازی امشب

 

رونالدو تنها یک گل کمتر از رائول در رقابت‌های اروپایی در یه باشگاه خاص دارد. اسطوره اسپانیایی ۶۶ گل در ۱۳۰ بازی به ثمر رسانده است و رونالدو در ۶۴ بازی ۶۵ گل برای رئال مادرید زده است. 

این دو در یک فصل با هم در رئال بازی کردند و هر دو در هفته اول چمپیونزلیگ در آن فصل گل زدند. به اضافه این رکورد، در صورت گلزنی رونالدو به ۵۰۰ مین گل دوران ورزشی‌اش می‌‌رسد. او در مادرید ۳۲۱ گل، در یونایتد ۱۱۸ و در اسپورتینگ ۵۵ گل به ثمر رسانده است. او همچنین هنوز ۲ گل نیاز دارد تا به رکورد گل‌های رائول در باشگاه رئال مادرید برسد. 

حالا اما انگار رونالدو درگیر ویروس ویا شده است. داوید ویا هم قبل از رسیدن به رکورد رائول در تیم ملی‌ اسپانیا، چندین بازی را بدون گل پشت سر گذاشت تا نهایتا به رکورد گل‌های زده رائول در پیراهن لا روخا رسید. 

البته رونالدو مقابل ویلاند، دروازه بان امشب مالمو در دوران حضورش در کپنهاگن هتریک کرده است.

 

http://www.axgig.com/images/92532655044889073538.jpg

 تاريخ : چهارشنبه هشتم مهر ۱۳۹۴ | 19:7 PM | نویسنده : علی |