کریستیانو به صد بازی لالیگایی در برنابئو رسید

 

 کریستیانو رونالدو به رکورد صد بازی لالیگایی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو دست پیدا کرده است.
بازیکن پرتغالی مقابل بتیس به رکورد 100 بازی دست پیدا کرد

 

http://www.axgig.com/images/42644440561244231926.jpgتاريخ : دوشنبه نهم شهریور ۱۳۹۴ | 2:15 AM | نویسنده : علی |

كريم بنزما غير قابل چشم پوشى براى رئال مادريد و رونالدو

 

آرسنال در هفته هاى اخير به شدت به دنبال جذب بنزما بوده، اما رئال مادريد خود به شدت نيازمند حضور اين مهاجم فرانسوى است، چون حضور وى در زمين مزيتى بزرگ براى مابقى ستاره هاى مادريدى محسوب مى گردد.

 برخوردارى از قواى تهاجمى قدرتمندى متشكل از ستارگانى نظير كريستيانو رونالدو، گرت بيل، ايسكو و رودريگوئز در رئال مادريد آرزوى هر باشگاهى در دنياى فوتبال است، اما با وجود اين نام هاى بزرگ مادريدى ها هرگز نمى توانند از مهاجمى ديگر به نام كريم بنزما به آسانى چشم پوشى نمايند.

اين مهاجم 27 ساله فرانسوى در اولين بازى رئال مادريد در لاليگا مقابل اسپورتينگ گيخون كه با نتيجه مايوس كننده تساوى بدون گل به پايان رسيد، به دليل مصدوميت در تركيب مادريدى ها حضور نداشت و غيبت او بيش از هميشه ملموس بود. در واقع مى توان ادعا نمود كه ارزش كريم بنزما در گيخون در ابعاد بيشترى مشخص شد، چون فاز تهاجمى مادريدى ها در غيبت وى از زهردار بودن لازم و دقت مورد نياز براى گل زنى برخوردار نبود و ستارگان مادريدى 27 موقعيت خوب گل زنى را در اولين بازى خود در رقابت هاى لاليگاى اين فصل از دست دادند.

سران مادريدى در دوره هاى مختلف نقل و انتقالات به دنبال جذب مهاجمى با كيفيت و رقيبى بزرگ براى كريم بنزما بوده اند، اما به چه دليل؟ براى اينكه اين كه كريم بنزما مهره اى بسيار ارزشمند براى مادريدى ها محسوب مى گردد و آنها نمى خواهند كه اين مهاجم فرانسوى انگيزه خود را براى حضور در تركيب اصلى تيم از دست بدهد، در واقع پس از جدايى گونزالو هيگواين از مادريد در سال 2013 كريم بنزما به تنها مهاجم هدف تيم تبديل گشته و رقيبى را در كنار خود نمى بيند.

عملكرد خوب كريم بنزما اما تنها محدود به گل زنى نمى گردد، او در حين بازى از تحرك بسيار بالايى برخوردار بوده و به عنوان ضلع سوم مثلث BBC بارها در طول يك بازى جهت حمايت و فضاسازى براى گل زنى كريستيانو رونالدو و گرت بيل به خط ميانى تيم اضافه مى گردد. كريم بنزما از عهده دار بودن چنين نقش فداكارانه اى در تيم بسيار راضى است و البته خود نيز گل هاى فراوانى به ثمر مى رساند. رفائل بنيتز سرمربى جديد تيم اما به تازگى درخواست نموده تا بنزما در اين فصل از رقابت هاى لاليگا بتواند 25 گل به ثمر رساند.  كريم بنزما البته در اولين بازى فصل خود مقابل بتيس خوش درخشيد و توانست يكى از گل هاى تيم خود را به ثمر رساند و هواداران مادريدى را به دستيابى به چنين ركوردى اميدوار نمايد.

هواداران مادريدى نيز اميدوار هستند كه بنزما بتواند به چنين ركوردى دست يابد، چون بعد از رفتن آلورو موراتا به يوونتوس در فصل گذشته و عدم درخشش مورد انتظارخاوير هرناندز مكزيكى، بنزماى فرانسوى به تنها اميد آنها در خط حمله بدل گشته است. در بازى مقابل گيخون بينيتز در نبود بنزما از خسه به عنوان مهاجم هدف استفاده نمود، اما وى هرگز نتوانست به جانشينى شايسته براى بنزما تبديل شود. در واقع كريم بنزما از اين قابليت برخوردار است كه با حركات خود در زمين همه بازيكنان كنارى خود را به بازيكنان بهترى بدل نمايد كه چنين مسئله اى مزيتى بزرگ براى رئال مادريد محسوب مى گردد كه در فاز تهاجمى از بازيكنانى مغرور نظير رونالدو و بيل برخوردار است.

كريم بنزما به تازگى با انتشار توئيت "اينجا خانه من است" به صورت هوشمندانه به همه شايعات در زمينه پيوستن خود به آرسنال و فوتبال جزيره پايان داد كه براى مادريدى ها خبرى بسيار خوشحال و اميدوار كننده بوده است، چون حضور بنزما نعمتى بزرگ براى رئال مادريد محسوب مى گردد و در جهان فوتبال كمتر مهاجم با كيفيتى با خصوصيات بارزى نظير بنزما قابل دسترس است.

 

http://www.axgig.com/images/74650303923849452786.jpg

 تاريخ : دوشنبه نهم شهریور ۱۳۹۴ | 2:15 AM | نویسنده : علی |

ده دلیل برای محبوبیت رونالدو / در جواب مقاله ی توهین آمیز فارس نیوز ...!

 

روز گذشته خبرگزاری فارس مقاله ای توهین آمیز علیه فوق ستاره ی فوتبال جهان، کریستیانو رونالدو منتشر کرد که در آن با وارونه نشان دادن حقایق سعی کرد چهره ی رونالدو را خدشه دار کند. در این مقاله که به دروغ عنوان شده از وبسایت بلیچر است (بدون این که نام نویسنده ی آن گفته شود) ده دلیل بی پایه و اساس مبنی بر عدم محبوبیت رونالدو آورده شده و جالب آن که نویسنده ی این مقاله ی ساده لوحانه اظهار داشته حتی خود پرتغالی ها هم می دانند که هم وطنشان بازیکنی محبوب نیست. در حالی که همه می دانیم رونالدو محبوب ترین ورزشکار جهان است و تعداد دنبال کننده های او در شبکه های اجتماعی گواه این مدعاست. در جواب این مقاله ی سراسر دروغ و سیاه نمایی، ده دلیل محبوبیت رونالدو در سراسر جهان را بررسی می کنیم. ( البته برای محبوبیت رونالدو می توان ده ها دلیل آورد ولی در این جا به همان ده دلیلی اشاره می کنیم که فارس نیوز سعی در وارونه جلوه دادن آن ها داشته است).

* برای مشاهده ی این مقاله ی سراسر توهین می توانید اینجا کلیک کنید.

1

1. یک دهه حضور در جمع بهترین های دنیا

رونالدو پس از جام جهانی 2006 همواره یکی از بهترین های جهان بوده است. در فصل 07-2006 بهترین بازیکن لیگ جزیره لقب گرفت و یک سال بعد با شایستگی تمام توپ طلا را از آن خود کرد. خیلی ها معتقد بودند او پس از پیوستن به رئال مادرید مانند خیلی از ستاره های دیگر ناکام می ماند و نمی تواند درخشش گذشته ی خود را تکرار کند. اما او به یکی از بزرگ ترین بازیکنان تاریخ رئال مادرید تبدیل شد و با حضور خود لالیگا را به اوج جذابیت رساند.

در حالی که مسی بارها سعی کرده خود را نسبت به رونالدو بی تفاوت نشان دهد و رقابت با رونالدو را هیچ انگارد، اما در عمل همواره در فکر پیشی گرفتن از رونالدو بوده است. برای مثال، رونالدو در دومین فصل حضورش در رئال مادرید یعنی فصل 11-2010 با به ثمر رساندن 40 گل رکورد گل زده در یک فصل لالیگا را شکست. یک سال پس از آن، مسی که سنگینی سایه ی رونالدو را بر خود حس می کرد برای شکستن این رکورد به آب و آتش زد. در هفته های پایانی فصل 12-2011 در حالی که مسی با رونالدو در تعداد گل زده رقابت بسیار نزدیکی داشت، در دو بازی چهار پنالتی مشکوک برای بارسلونا گرفته شد و به این ترتیب مسی به هر نحوی که بود با زدن 50 گل، این رکورد را از رونالدو گرفت تا کمی برایش مایه ی تسکین باشد.

FIFA Ballon d'Or awards

2. ایستادن در برابر بی عدالتی های فیفا

فارس نیوز در اظهار نظری مضحک عنوان کرده که کسب زیاد عناوین مرد سال فوتبال اروپا توسط رونالدو در شرایطی که بازیکنانی مانند اینیستا و ژاوی در این خصوص به حق خود نرسیده اند یکی از دلایلی است که رونالدو مورد نفرت خیلی ها می باشد.

اولا، این نشان از اوج بی سوادی فوتبالی نویسنده یا نویسندگان این مقاله است که هنوز فرق مرد سال فوتبال جهان و مرد سال فوتبال اروپا را نمی دانند. رونالدو تنها یک بار در سال گذشته با شایستگی تمام عنوان مرد سال فوتبال اروپا را به دست آورده است. منظور از نویسندگان کم سواد این مقاله عنوان مرد سال فوتبال جهان بوده است اما باید به عرض این نویسندگان محترم (!) برسانیم کسی که حق امثال اینیستا و ژاوی را خورده است هم تیمی عزیز دردانه ی آن ها مسی بوده است. مسی در سال 2010 و در میان شگفتی همه برنده ی توپ طلا شد در حالی که همه این جایزه را حق اسنایدر و یا ژاوی می دانستند. در سال 2012 نیز در حالی که اینیستا مرد سال فوتبال اروپا انتخاب شده بود و هم او و هم رونالدو نسبت به مسی برای دریافت توپ طلا شایسته تر بودند باز هم این جایزه به سوگلی بلاتر و پلاتینی رسید.

در این بین، رونالدو بود که زیر بار این بی عدالتی ها کم نیاورد و توانست با شایستگی و اقتدار تمام دو سال پیاپی برنده ی توپ طلا شود. تسلیم نشدن و تلاش های تحسین برانگیز او یکی از دلایل محبوبیت بی اندازه ی این فوق ستاره در سراسر جهان است.

3

3. غیر قابل مهار بودن

رونالدو با حرکات زیبا و غیرقابل مهار خود همواره کار را برای مدافعان حریف سخت می کند تا جایی که آن ها راهی به جز خطا کردن را پیش پای خود نمی بینند.

بازی چشم نواز رونالدو هم در تیم سابقش منچستر یونایتد و هم در رئال مادرید خیلی ها را در سرتاسر جهان عاشق فوتبال کرده است.

متاسفانه جوسازی های رسانه ای در سراسر دنیا علیه رونالدو بر روی عملکرد داوران هم تاثیر گذاشته و بر خلاف آن چه که فارس نیوز ادعا کرده است، داوران نه تنها به اشتباه به روی رونالدو اعلام پنالتی نمی کنند بلکه در خطاهای کاملا واضح بر روی او در محوطه ی جریمه نیز پنالتی نمی گیرند. نمونه ی آن بازی برگشت فصل گذشته در برابر رایو وایکانو که داور نه تنها پنالتی واضح را بر روی رونالدو اعلام نکرد بلکه به او به دلیل تمارض کارت زرد هم نشان داد که البته کارت زرد با فرجام خواهی رئال مادرید بخشیده شد. در بازی ابتدایی این فصل در برابر گیخون هم شاهد بودیم که داور پنالتی کاملا مشخص را بر روی رونالدو اعلام نکرد.

4

4. شرایط ظاهری

خنده دار است که نویسندگان مقاله ی کذایی مذکور ادعا کرده اند که بعضی ها به دلیل ظاهر و پوشش نامناسب رونالدو از او نفرت دارند، در حالی که اگر قرار باشد رابطه ای بین وضع ظاهری رونالدو و احساس مردم نسبت به او وجود داشته باشد مسلما آن ها رونالدو را به دلیل آراستگی ظاهری و خوش پوش بودن تحسین می کنند.

در ضمن احتمالا در جریان هستید که اخیرا پوشش نامناسب پسر خوب بلاتر در سفر به گابن چه حرف و حدیث هایی را که در پی نداشت. به عنوان نمونه می توانید به سخنان دکتر صدر در برنامه ی آن سوی نیمکت مراجعه کنید که گفتند مسی به گونه ای لباس پوشیده بود که گویا به باغ وحش رفته است:

برای دریافت ویدیوی مربوط به سخنان دکتر صدر اینجا کلیک کنید.

5

5. خانواده دوست بودن

رابطه ی خوب رونالدو با خانواده اش بسیار قابل تحسین است و می تواند الگوی بسیاری از مردم باشد. به عنوان مثال احترام و محبتی که او نسبت به مادرش دارد کاملا مشهود است و او بارها در مصاحبه های خود قدردان زحمات مادرش بوده است. فعالیت های اخیر رونالدو در شبکه های اجتماعی به خوبی گواه این مدعاست که او تا چه اندازه به خانواده ی خود وابسته است و از بودن در کنار آن ها لذت می برد.

در مقاله ی فارس نیوز عنوان شده که او به نامزدش بی وفایی کرده است و این یکی از دلایلی است که او مورد تنفر واقع می شود. به نظر شما منطقی است که کسی به خاطر این که رونالدو از نامزدش جدا شده از او متنفر شود؟!!

6

6. مهارت در زدن ضربات پنالتی

فارس نیوز پنالتی های رونالدو را دلیلی برای نفرت فوتبال دوستان می داند. این موضوع درست است اما باید به گونه ای دیگر بیان شود: مهارت رونالدو در زدن ضربات پنالتی هواداران بارسا (نه همه ی فوتبال دوستان) را خشمگین کرده، زیرا فوق ستاره ی محبوب آن ها که از سیاره ای دیگر تشریف آورده بیش از یک پنجم پنالتی هایش را خراب کرده است.

7

7. تلاش بی وقفه و تحسین برانگیز رونالدو برای بهترین شدن

رونالدو که کودکی خود را در فقر و سختی گذراند، با تلاش بی وقفه و تحسین برانگیز خود توانست به یکی از بزرگان فوتبال جهان تبدیل شود و نام خود را در تاریخ ثبت نماید. پشتکار و اراده ی قوی او الگوی بسیاری از کودکان و نوجوانانی است که رویاهای بزرگی را در سر می پرورانند.

8

8. حضور در پرطرفدارترین تیم های جهان

مشخص نیست که نویسندگان فارس نیوز مخاطبان خود را چه فرض کرده اند که مدعی شده اند که منچستر یونایتد و رئال مادرید تیم هایی منفور در بین فوتبال دوستان هستند. نویسندگان باهوش مقاله ی مذکور عنوان کرده اند که حضور رونالدو در تیم های منچستریونایتد و رئال مادرید که محبوبیت زیادی ندارند باعث نفرت فوتبال دوستان از او شده است.

جالب است بدانید که رئال مادرید و منچستریونایتد هر دو در جمع سه باشگاه پرطرفدار دنیا هستند.

9

9. رونالدو فوتبالیستی که می درخشد

استثنائا این قسمت از مقاله ی فارس نیوز حقیقت دارد. درخشش بی نظیر رونالدو در دنیای فوتبال اصلی ترین دلیل تنفر عده ای از اوست. همان ها که چشم ندارند موفقیت اعجوبه ی پرتغالی را ببینند. اما به غیر از آن عده ی حسودی که پیروزی های رونالدو مانند خاری در چشمشان است، سایر فوتبال دوستان همواره او را تحسین می کنند و وی را یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال می دانند.

در واقع بهتر است این گونه بگوییم: درخشش این فوق ستاره در مستطیل سبز دلیل اصلی محبوبیت او در بین اهالی فوتبال است.

10

10. انجام کارهای انسان دوستانه

رونالدو که اخیرا به عنوان انسان دوست ترین ورزشکار دنیا شناخته شد، همواره در کارهای خیریه پیشتاز بوده است و همین موضوع باعث شده که محبوبیت او در بین مردم دو چندان شود.

خبرگزاری مذکور که به حقوق بالای رونالدو به عنوان دلیلی برای عدم محبوبیتش استناد کرده این نکته را فراموش کرده است که نور چشم بلاتر نیز به اندازه ی رونالدو دستمزد می گیرد اما در رده بندی ورزشکارهای انسان دوست خبری از او نیست. چندی پیش هم که موضوع درآمد ایشان از سفر به گابن که مردم فقیر زیادی دارد جنجال زیادی را به راه انداخته بود (راست و دروغش با خداست!).

در آخر باید بگوییم شرم آور است که خبرگزاری ای که مخاطبان آن را همه ی مردم و طرفداران همه ی تیم ها تشکیل می دهند چنین مطالب مغرضانه ای را در خصوص یکی از بهترین های جهان منتشر کرده است.

 

منبع: http://real-madrid.ir/fa

 

 تاريخ : یکشنبه هشتم شهریور ۱۳۹۴ | 20:1 PM | نویسنده : علی |

رونالدو: فوتبال بازی کردن را دوست دارم و می خواهم هواداران نیز از بازی من لذت ببرند

 

کریستیانو رونالدو، مهاجم تیم رئال مادرید فاش کرد که بزرگترین ترس او، جوان مرگ شدن است، اما این تأثیری در تمایل او برای همیشه بهترین بودن نمی گذارد.

این ستاره 30 ساله پرتغالی شب گذشته مصاحبه ای نزدیک با Libero داشت و از فاش کردن جزئیات شخصی خود واهمه ای نداشت و گفت:

هدف من هر سال این است که بهترین باشم و سخت تمرین کنم تا حداکثر بهره وری را از توانایی هایم داشته باشم. همیشه سعی در انجام این کار داشته ام، و فکر می کنم 8، 9 یا 10 سال اخیر کاملاً خوب پیش رفته است بنابراین سعی می کنم همین روند را ادامه دهم. سعی می کنم همراه با خانواده، دوستان و پسرم کار های معمولی انجام دهم. سعی می کنم تا جایی که ممکن است عادی باشم. سرگرمی مورد علاقه ام بازی کردن با پسرم است.

بزرگترین ترس من مرگ در سن جوانی است. می خواهم در پیری بمیرم، زمانی که 80 یا 90 سال زندگی کردم. افرادی که کنار من هستند، بزرگترین الهام بخش های من محسوب می شوند، کسانی که همیشه مرا تشویق کرده اند. آنها به من حس خوب و انرژی می دهند و این برای من مهمترین چیز است. سعی می کنم از حال حاضر لذت ببرم. من فوتبال بازی کردن را دوست دارم و می خواهم هواداران نیز از بازی من لذت ببرند.

 

http://www.axgig.com/images/21260118138420458835.jpg

 تاريخ : شنبه هفتم شهریور ۱۳۹۴ | 17:19 PM | نویسنده : علی |

کاسترو:رونالدو متعلق به سیاره ای دیگر است؛همیشه بیشتر می خواهد

 

روبن کاسترو ، بازیکن بتیس در مورد تقابل فردای تیمش با رئال مادرید صحبت هایی انجام داد.
وی اظهار داشت : یادم است که با لاس پالماس یا با یونیون به رئال گل زدم. کاسیاس درون دروازه رئال بود. به نظرم لیاقت این گونه جدا شدن را نداشت.


وی در مورد رونالدو گفت : متعلق به سیاره ای دیگر است. جاه طلب است. همیشه بیشتر می خواهد. بنزما هم در خط حمله شان است. او فراتر از یک مهاجم است. پرتحرک است ، می خواهد بازی کند و گل بزند. سبکش را خیلی دوست دارم.


کاسترو در ادامه بیان کرد : راموس شاید بهترین مدافع وسط دنیا باشد. بعد از او هم می توان به واران یا په په اشاره کرد. اما من هم در مقابل تیمهای زیادی گل زده ام.

 

http://www.axgig.com/images/97814169295803450227.jpg

 تاريخ : شنبه هفتم شهریور ۱۳۹۴ | 0:36 AM | نویسنده : علی |


په په مل: مشکل گلزنی رئال جوک تابستان است؛کریستیانو در پایان فصل گذشته از کل تیم بتیس و 13 تیم دیگر بیشتر گل زد

 

په په مل، سرمربی بتیس در مورد تقابل تبمش با رئال مادرید صحبت هایی انجام داد.
وی گفت : آماده ایم. مقابل ویارئال نکات خوبی در تیم دیدیم.  مشکل گلزنی رئال جوک تابستان است. کریستیانو در پایان فصل گذشته از کل تیم بتیس و 13 تیم دیگر بیشتر گل زده بود. ترجیح می دادم رئال در مولینون پیروز شده باشد تا با آرامش بیشتری در این بازی حاضر شود.


مل در ادامه بیان کرد : به برنابئو می رویم و سعی می کنیم که پیرز شویم. قطعا  این یک بازی متفاوت است. بازی کردن بنزما خبر خوبی برای ما نیست چرا که رئال با حضور او بهتر می شود.

 

http://www.axgig.com/images/57749621402166581580.jpg

 تاريخ : شنبه هفتم شهریور ۱۳۹۴ | 0:36 AM | نویسنده : علی |

کریستیانو رونالدو: مثل همیشه برای قهرمانی در چمپیونزلیگ تلاش خواهیم کرد

 

کریستیانو رونالدو، یک بار دیگر جزو فینالیست های دریافت جایزه بهترین بازیکن سال اروپا بود، و بعد از مراسم قرعه کشی چمپیونزلیگ به گفتگو پرداخت.

از کریستیانو راجع به قرعه رئال مادرید و شانس این تیم برای قهرمانی در مسابقات پرسیده شد که وی گفت:

هدف ما کم و بیش مثل سال گذشته است، و همیشه همینطور بوده است. می دانیم که مرحله گروهی پیچیده خواهد بود اما تلاش خواهیم کرد تا به مرحله بعد صعود کنیم و به سمت قهرمانی در تورنمنت  پیش برویم. خواهیم دید که چه اتفاقاتی رخ میدهد!

 

http://www.axgig.com/images/11210917972861865120.jpg

 تاريخ : شنبه هفتم شهریور ۱۳۹۴ | 0:35 AM | نویسنده : علی |

cr7 آقای محبوب ؛ فاصله 70 میلیونی رونالدو با مسی در شبکه های اجتماعی

 

کریستیانو رونالدو در شبکه های اجتماعی نامبر وان است. او تقریبا 170 میلیون هوادار در شبکه های اجتماعی مختلف دارد آن هم در حالی که این آما برای مسی حدود صد میلیون یوروست.

 از سویی خود رئال مادرید هم در شبکه های اجتماعی 132 میلیون هوادار دارد یعنی هواداران رئال کمتر از رونالدو هستند!

 

http://www.axgig.com/images/07548153788519258305.jpg

 تاريخ : چهارشنبه چهارم شهریور ۱۳۹۴ | 18:56 PM | نویسنده : علی |

واکنش جالب رونالدو پس از توقف رئال مادرید برابر اسپورتینگ خیخون...!

 

کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی باشگاه رئال مادرید پس از تساوی بدون گل این تیم برابر اسپورتینگ خیخون با منتشر کردن عکس بالا در اکانت رسمی اینستاگرام خود به این نکامی واکنش جالب توجهی نشان داد.

علاقه شما مرا قدرتمند خواهند کرد و نفرت شما من را غیرقابل مهار!

 

http://axgig.ir/images/xj44cwtat8ohlxvh651.jpg

 تاريخ : دوشنبه دوم شهریور ۱۳۹۴ | 20:1 PM | نویسنده : علی |

احتمال تاریخ سازی کریستیانو رونالدو در دیدار امشب رئال مادرید

 

کریستیانو رونالدو که امشب باید به همراه رئال مادرید در اولین بازی فصل به مصاف اسپورتینگ خیخون برود، این شانس را داد تا به عنوان بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید در رقابت های لالیگا شناخته شود.

رونالدو که تا به امروز با پیراهن رئال در لیگ در 200 بازی 225 گل زده است، 2 گل با آلفردو دی استفانو اسطوره رئال مادرید و همچنین 3 گل با رائول گونزالش شماره 7 محبوب برنابئو فاصله دارد و در صورت هت تریک کردن در بازی امشب در کنار رائول به عنوان بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید در لالیگا شناخته می شود. او همچنین در مجموع برای رئال در 300 دیدار 313 بار گلزنی کرده است و به طور میانگین در هر بازی 1.12 گل زده است و تنها 10 گل با رائول افسانه ای فاصله دارد تا به عنوان بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید شناخته شود.

 

http://www.axgig.com/images/68068964134933548316.jpg

 تاريخ : یکشنبه یکم شهریور ۱۳۹۴ | 18:0 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو رونالدو یک خانه 17 میلیون یورویی در نیویورک خرید!

 

کریستیانو رونالدو که یکی از ثروتمندترین ورزشکاران جهان است، به تازگی اقدام به خرید یک آپارتمان در برج ترامپ در شهر نیویورک ایالات متحده کرده است.

او که در حال حاضر در مادرید زندگی می کند، همیشه در تابستان و تعطیلاتش به آمریکا سر می زند و این خانه که در خیابان پنجم منهتن می باشد، مکان مناسبی برای گذراندن تعطیلاتش به نظر می آید. این خانه گرانقیمت که دید 360 درجه به شهر نیویورک دارد،  پیش از این به الساندرو پروتو تاجر و ساختمان ساز مشهور ایتالیایی تعلق داشته است.

 

http://www.axgig.com/images/27745441586764499018.jpg

 تاريخ : یکشنبه یکم شهریور ۱۳۹۴ | 17:56 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو رونالدو؛ بخشنده ترین ورزشکار دنیا

 

فوق ستاره پرتغالی رئال مادرید همواره به این شهرت دارد که در انجام امور خیر و کمک های مالی به افراد نیازمند پیشقدم است. طبق تحقیقات "Athletes Gone Good"، رونالدو بالاتر از جان سینا(کشتی کج کار) و سرنا ولیامز(برترین تنیسور زن دنیا) بخشنده ترین ورزشکار دنیا در حال حاضر محسوب می شود.

او تا بدینجای سال، 74 هزار دلار برای عمل مغز یک کودک 10 ساله هزینه کرده و 150 هزار دلار نیز به یک موسسه تحقیقات سرطان کمک مالی کرده است.

در این لیست 20 نفره، به غیر از رونالدو تنها نام یک فوتبالیست دیگر به چشم می خورد و آن هم نیمار، ستاره برزیلی بارسلوناست.

 

http://www.axgig.com/images/47980689052524843422.jpg

 تاريخ : دوشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۴ | 11:3 AM | نویسنده : علی |

گذشت سیزده سال از اولین بازی کریستیانو در سطح حرفه ای ...!

 

سیزده سال پیش در چنین روزی کریتسیانو رونالدو اولین بازی رسمی دوران فوتبالش را برای اسپورتینگ انجام داد.
کریستیانو سیزده سال پیش در مقابل اینترمیلان در مرحله راهیابی به چمپیونزلیگ در سن هفده سالگی بازی کرد. او در دقیقه 58 وارد زمین شد. کریستیانو در این سیزده سال سه توپ طلا و چهار کفش طلا برد و تبدیل به بهترین یا حداقل یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال شد.

http://www.axgig.com/images/46172584837505092659.jpg

 

 تاريخ : شنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۴ | 5:20 AM | نویسنده : علی |

آمادگی کامل کریستیانو برای شروع فصل جدید

 

کریستیانو رونالدو به شرایط نرمال برگشته است. این بازیکن  چند هفته به علت مصدومیت کمرش نتوانسته بود راحت تمرین کند اما حالا سرحال و آماده است.
این بازیکن در تمرین دیروز مثل همیشه آماده ، جدی ، پرتحرک و سرحال بود تا مشخص شود که آماده بازی مقابل گالاتاسرای و پس از آن گیخون است.
رونالدو و راموس با تمریناتی اختصاصی با نظر بنیتز به ریکاوری پرداخته اند. کریستیانو در سه بازی اخیر رئال حضور نداشته اما حالا آماده است. او می خواهد در بهترین شرایط ممکن در بازی اول لالیگا مقابل گیخون حاضر باشد.
په په و بنزما تنها مصدومان رئال برای آغاز فصل هستند.

 

http://www.axgig.com/images/09254615258176759625.jpg

 تاريخ : جمعه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۴ | 17:33 PM | نویسنده : علی |

اعلام نامزد های برترین بازیکن سال اروپا: رونالدو، مسی و سوارز !

 

کمیته برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان اروپا لحظاتی پیش اسامی نامزد های برترین بازیکن سال فوتبال اروپا را اعلام کرد.

به گزارش وب سایت UEFA  کمیته برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان اروپا لحظاتی پیش از بین 10 نامزد اعلام شده در ماه گذشته سه گزینه کریستیانو رونالدو، لیونل مسی و لوئیز سوارز را به عنوان سه کاندید نهایی جایزه برترین بازیکن سال فوتبال اروپا اعلام کرد.

 لیونل مسی، لوئیس سوارس و کریس رونالدو به عنوان 3 نامزد نهایی انتخابات بهترین بازیکن فصل 15-2014 یوفا انتخاب شدند. رونالدو که سال گذشته این عنوان را از آن خود کرد در حالی یک بار دیگر نامزد این انتخابات شده که در 54 بازی برای مادرید 61 گل زده است. او همچنین سوپرکاپ یوفا و جام جهانی باشگاه ها را هم فتح کرده است. مسی و سوارس هم در کنار هم و با همکاری نیمار خط حمله ای قدرتمند برای بارسلونا تشکیل دادند و تیمشان را به سه گانه رساندند.  بهترین بازیکن یوفا را خبرنگاران 54 کشور عضو یوفا انتخاب می کنند. به این صورت که هر یک لیستی 5 نفره از بازیکنانی که به نظرشان باید انتخاب شود ارائه می دهند و با توجه به این که هر بازیکن نفر چندم لیست است امتیازی می گیرد و بازیکنی که در مجموع بیشترین امتیاز را آورده باشد انتخاب می شود. برنده این انتخابات هنگام قرعه کشی مرحله گروهی بازی های لیگ قهرمانان در تاریخ 27 آگوست معرفی می شود.

 

 همچون سال های گذشته این انتخاب ها با رای یک خبرنگار از هر 54 کشور حاضر در یوفا انتخاب شده و برنده نهایی در مراسمی در روز 27 ماه آگوست اعلام خواهد شد.

گفتنی است بر اساس اعلام یوفا در این رای گیری نام  35 بازیکن شاغل در فوتبال اروپا در بین آرائ برترین ها آورده شده که اسامی آن ها به شرح زیر است.

سه نامزد نهایی
لیونل مسی کریستیانو رونالدو لوئیز سوارز
هفت نامزد دیگر حاضر در بین 10 نامزد نهایی
 جی جی بوفون 24 رای
نیمار 23 رای
ادن هازارد 21 رای
آندره آ پیرلو 12 رای
آرتورو ویدال 11 رای
کارلوس توز  8  رای
پل پوگبا 5  رای
اسامی سایر بازیکنان به ترتیب آرای خبرنگاران:
مانوئل نویر
آرین روبن
کارلوس باکا
آندرس اینیستا - توماس مولر - آلوارو موراتا
کوین دی بروین
زلاتان ابراهیموویچ
گرت بیل
آندره پیر ژیناک
روبرت لواندوفسکی - ایوان راکیتیچ
ژروم بواتنگ - ژاوی هرناندز - خاویر ماسکرانو - الکسیس سانچز - جکسون مارتینز
جورجو کیلینی - روبرتو فیرمینو - نمانیا ماتیچ - آرکادیوس میلیک - سرجیو راموس -  نیکولاس اوتامندی - مارک آندره تراستگن و آردا توران

 

 http://www.axgig.com/images/76893981310916218100.jpeg

 تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۹۴ | 0:34 AM | نویسنده : علی |

مقایسه آمار رونالدو با مسی و سوارز در فصل گذشته 

کریستیانو رونالدو ، لیونل مسی و لوئیز سوارز در لیست سه گزینه بازیکن سال اروپا حضور دارند.

رونالدو (61 گل و 22 پاس) : کریستیانو بهترین آمار فصل را در مقابل دروازه داشت. بازیکن پرتغالی در 54 بازی 61 گل زد . در چمپیونزلیگ در 12 بازی 10 گل زد و هر 2 گل رئال مادرید را در سوپرجام اروپا به ثمر رساند. در کوپا یک گل زد. در طول فصل 22 پاس گل داد.

مسی (58 گل و 31 پاس گل): بازیکن آرژانتینی فصل را با این آمار در 57 برای تمام کرد. او در لالیگا در 38 بازی 43 گل زد ، در چمپیونزلیگ ده گل زد و در کوپا دل ری هم 5گل که یکی از آنها در فینال بود.
سوارز (25 گل و 24 پاس گل): بازیکن اروگوئه ای فصل را با تاخیر دو ماهه آغاز کرد اما به سرعت جا افتاد. در لالیگا در 27 بازی 16 گل زد ، در کوپا در شش بازی 2 گل زد و در چمپیونزلیگ هم 7 گل زد.

 

http://www.axgig.com/images/92579119296956598136.jpg

 تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۹۴ | 0:34 AM | نویسنده : علی |

بازگشت کریستیانو رونالدو و کوئنترائو به تمرینات رئال مادرید

 

کریستیانو رونالدو به دلیل مصدومیت جزئی از ناحیه کمر سه بازی آخر رئال مادرید در پیش فصل مقابل تاتنهام، بایرن مونیخ و والرنگا را از دست داده بود.

او حالا به اندازه کافی بهبود یافته تا بار دیگر همراه با سایر بازیکنان رئال مادرید در والدبباس تمرین کند. رونالدو روز دوشنبه، در روز تعطیل خود، به کمپ تمرینی رئال مادرید برگشت تا روند بهبودی خود را زیر نظر ادواردو پارا ادامه دهد و هدف او حضور در دیدار جام سانتیاگو برنابئو روز سه شنبه است.

 

امروز او همراه با سرخیو راموس و فابیو کوئنترائو به تمرینات تیم بازگشت. رونالدو در طول هفته گذشته به شدت کار کرده است، و گاهی اوقات روزانه 4 ساعت تمرین داشته تا بتواند مقابل والرنگا به میدان برود اما در نهایت رافا بنیتز تصمیم گرفت که در مورد او ریسک نکند.

 

http://www.axgig.com/images/57749621402166581580.jpg

 تاريخ : سه شنبه بیستم مرداد ۱۳۹۴ | 18:54 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو :همیشه دوست داشته ام که هوادارانم در کل دنیا دسترسی مستقیم به بهترین کیفیت ها داشته باشند

 

رونالدو به مناسبت تبلیغات هدفون که اخیرا انجام داده است مصاحبه کوتاهی انجام داد.
وی اظهار داشت: همه چیز در زندگی من به عملکرد و کیفیت بستگی دارد.  همیشه دوست داشته ام که هوادارانم در کل دنیا دسترسی مستقیم به بهترین کیفیت ها داشته باشند. حالا با این تبلیغ می خواهم که آنها را به سمت بهترین مارک کیفیت صوتی سوق بدهم.

 

http://www.axgig.com/images/93827640664191740957.jpg

 تاريخ : جمعه شانزدهم مرداد ۱۳۹۴ | 15:5 PM | نویسنده : علی |

محوطه جریمه حریفان؛ منطقه ای به نام CR7

 

 وقتی در زمین فوتبال به محوطه جریمه و خط دروازه نزدیک می شویم، منطقه ای که همیشه از آن بوی گل به مشام می آید، یک شکارچی سفید پوش با شماره 7 ظاهر می شود؛ "کریستیانو رونالدو" که آمارها نشان دهنده این هستند که او بهترین گلزن حال حاضر دنیا در این منطقه است و راه رسیدن به گل در محوطه جریمه را بهتر از هر مهاجم دیگری می داند.

با وجود اینکه او در 6 سال اخیر هیچگاه به عنوان مهاجم مرکزی در رئال مادرید مورد استفاده قرار نگرفته اما بررسی دقیق گل های او نشان می دهند که او در دو فصل اخیر، بیشتر گل هایش را از درون محوطه جریمه به ثمر رسانده و به نوعی همچون یک مهاجم شماره 9 عمل کرده است.رونالدو فصل گذشته برای رئال مادرید در همه رقابت ها 61 گل به ثمر رساند که تنها 5 گل از این 61 گل از بیرون محوطه جریمه زده شده بودند. او درون 18 قدم، 42 گل به ثمر رساند که البته 13 تای آنها از روی نقطه پنالتی بودند.

رونالدو 14 گل نیز از درون شش قدم وارد دروازه حریفان کرد. این آمارها به خوبی نشان می دهند که رونالدو به تدریج در حال تبدیل شدن به یک مهاجم مرکزی است؛ هرچند که او در رئال مادرید در گوشه محوطه چپ فاز تهاجمی به بازی گرفته می شود.نکته جالب تر اینکه رونالدو فصل گذشته 38 گل را تنها با یک ضربه و در اولین تماس به ثمر رساند که 17 تای آنها با ضربه ثمر وارد دروازه شدند. شیوه گل های فوق ستاره پرتغالی در فصل گذشته مثل همیشه متنوع بود. او به غیر از گل با ضربه قیچی برگردان، تقریبا به تمام شیوه های دیگر برای رئال مادرید گلزنی کرد. با پای راست و چپ، با ضربه سر، از روی نقطه پنالتی و ضربه آزاد؛ با این حال او با گل کردن 80 درصد پنالتی های خود، بیش از هر فصل دیگری در زدن پنالتی دچار اشتباه شد.

فصل پیش، کریم بنزما با دادن 9 پاس گل به رونالدو، بیشترین کمک را در زدن گل به این فوق ستاره کرد. گرت بیل نیز 8 پاس گل به رونالدو داد که این نشان از همکاری خوب بین سه ضلع مثلث خطرناک BBC رئال دارد.اما یک نکته جالب دیگر در مورد گل های رونالدو این است که او بر خلاف مهمترین رقیبش یعنی لئو مسی، تقریبا به نسبت مساوی در داخل و خارج از خانه گلزنی کرده است. از 61 گل رونالدو، 31 گل در برنابئو و 30 گل در خانه حریفان به ثمر رسیده؛ در حالیکه از 56 گل مسی، 34 گل در نوکمپ و 22 گل در خانه حریفان به ثبت رسیده اند.

در واقع بالانس گلزنی رونالدو بیشتر از لئو مسی بوده.در حال حاضر یکی از چالش های فکری رافا بنیتس این است که از رونالدو در کدام منطقه فاز تهاجمی استفاده کند. آیا همان روند سابق ادامه یابد یا با توجه به این بررسی آماری، رونالدو به عنوان یک مهاجم مرکزی مورد استفاده قرار بگیرد.

با توجه به شرایط کنونی، شاید پربیراه نباشد اگر محوطه جریمه حریفان را منطقه ای به نام CR7 تعبیر کنیم.بی تردید برنده کفش طلای سال 2015، فصل آتی نیز یک آزار روحی برای تمام مدافعان دنیا خواهد بود.

 

http://www.axgig.com/images/21260118138420458835.jpg

 تاريخ : سه شنبه سیزدهم مرداد ۱۳۹۴ | 6:37 AM | نویسنده : علی |

کریستیانو رونالدو و بنزما تور مونیخ رئال مادرید را از دست دادند

 

ستاره پرتغالی بعد از اینکه در آخرین جلسه تمرینی رئال مادرید از ناحیه کمر احساس ناراحتی کرد، در لیست بنیتز برای سفر به مونیخ قرار نگرفت. این خبر توسط وبسایت رسمی باشگاه تأیید شد، و کریم بنزما هم به دلیل مشکلی که در ران خود داشت، غایب خواهد بود.

اسامی بازیکنان رئال مادرید برای سفر به مونیخ:

دروازه بان ها: ناواس، کاسیا، روبن یانیز

مدافعان: واران، په په، راموس، ناچو، مارسلو، کارواخال، آربلوا، دنیلو

هافبک ها: کروس، هامس، بیل، کاسمیرو، مودریچ، چریشف، ایسکو، ایارامندی، مارکو آسنسیو، اودگارد

مهاجمان: خسه، لوکاس وازکز، بورخا مایورال

 

http://www.axgig.com/images/74074740538506552038.jpg

 تاريخ : سه شنبه سیزدهم مرداد ۱۳۹۴ | 6:34 AM | نویسنده : علی |

هدیه گرانقیمت رونالدو برای مراسم ازدواج ایجنتش ؛ یک جزیره!

 

رونالدو یک جزیره 3 میلیونی در یونان به ژرژ مندس ، ایجنت پرتغالی به مناسبت ازدواجش هدیه داد.

رونالدو به عنوان ساقدوش در مراسم ازدواج مندس شرکت کرده است. تصاویر زیر اولین تصاویری است که از رونالدو در این مراسم منتشر شده است.

 

http://www.axgig.com/images/76766391199649918955.jpg

 تاريخ : دوشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۴ | 6:9 AM | نویسنده : علی |

عصبانیت شدید کریستیانو رونالدو: اهمیتی به فیفا و قطر نمی دهم!

 

رسوایی فساد اطراف فیفا و جام جهانی 2022 قطر در حال حاضر به موضوع حساس دنیای فوتبال تبدیل شده است، به خصوص برای کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی رئال مادرید اینطور به نظر می رسد.

ستاره پرتغالی رئال مادرید در مصاحبه اخیر خود با CNN، هنگامی که بحث این موضوع (فساد در فیفا) پیش کشیده شد، از کوره در رفته و گفت:

من اهمیتی به قطر و فیفا نمی دهم! اهمیتی نمی دهم! صحبت کردن در مورد فیفا، بیخیال!

 

http://www.axgig.com/images/07548153788519258305.jpg

 تاريخ : دوشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۴ | 5:4 AM | نویسنده : علی |

کریستیانو رونالدو: در کودکی فکرش را هم نمی کردم که روزی برای رئال و یونایتد بازی کنم

 

کریستیانو رونالدو مرد شماره 7 رئال مادرید در جدیدترین مصاحبه اش با کمپانی Herbalife بیشتر در مورد کودکی اش سخن گفته است:

"در خانواده ما، همه فوتبالدوست هستند. من روزی را به یاد دارم که پدرم آمد به من گفت که چرا وقتی من به سر کار می رود تو تمرین فوتبال نمی کنی؟ من هم گفتم چرا که نه و از همان موقع شروع شد. از همان روز هر روز تمرین کردم و از این که بخشی از یک تیم باشم، لذت می بردم. پدرم نیز همیشه به خاطر من در بازی ها بود."

او در ادامه می گوید: "در همان روزهای ابتدایی احساس می کردم که با بقیه کودکان کمی تفاوت دارم اما تصور هم نمی کردم روزی یک حرفه ای شوم و برای رئال مادرید، یونایتد و اسپورتینگ بازی کنم. در همان موقع فقط دوست داشتم بازی کنم و لذت ببرم و فکر نمی کردم که استعدادی درون من نهفته باشد. بعد از 3 یا 4 سال بود که شروع به فکر کردن کردم. به این فکر که در اسپورتینگ بازی کنم و برای همین تمام بازی های آن ها را می دیدم و رویای پوشیدن لباس آن ها را داشتم."

لازم به ذکر است رونالدو تا به امروز 3 بار برنده توپ طلای فوتبال شده است.

 

http://www.axgig.com/images/78335967856176688519.jpg

 تاريخ : یکشنبه یازدهم مرداد ۱۳۹۴ | 6:32 AM | نویسنده : علی |

رونالدو بهترین بازیکن بازی مقابل میلان شد

 

کمیته برگزاری مسابقات اینترنشنال چمپیونزکاپ ، رونالدو را به عنوان بهترین بازیکن بازی میلان و رئال انتخاب کرد.

رونالدو در این بازی چند بار برای گلزنی تلاش کرد که به نتیجه ای نرسید.

 

http://www.axgig.com/images/97814169295803450227.jpg

 تاريخ : جمعه نهم مرداد ۱۳۹۴ | 7:49 AM | نویسنده : علی |

در پاسخ به مربی چلسی: مقایسه عملکرد کریستیانو رونالدو و ادن هازارد

 

وبسایت Whoscored، به مقایسه عملکرد دو وینگر نام آشنای دنیای فوتبال پرداخته است. جایی که کریستیانو رونالدو ستاره نامدار باشگاه رئال مادرید، با برتری در پارامتر های مختلف نام خود را بالاتر از ادن هازارد ستاره تیم ملی بلژیک قرار داده است.

در این مقایسه ( که فقط بازی های این دو بازیکن در لیگ های داخلی بررسی شده است ) تنها درصد پاس کلیدی بیشتر و تعداد دریبل به ازای هر بازی برتری را با هازارد همراه ساخته است و در بقیه موارد CR7 برتر بوده است. این در حالیست که وینگر باشگاه چلسی سه دیدار بیشتر از همتای خود انجام داده است.

 

http://www.axgig.com/images/47752869512273435888.jpg

 تاريخ : چهارشنبه هفتم مرداد ۱۳۹۴ | 23:30 PM | نویسنده : علی |

اتفاقی جالب پیش از بازی رئال - اینتر؛ رونالدو همراه با 5 کودک وارد زمین شد!

 

پیش از آغاز بازی امروز رئال مادرید و اینتر در چین، طبق رسم کودکانی با لباس هماهنگ آماده بودند تا دست در دست بازیکنان وارد زمین شوند اما در این بین اتفاق جالبی برای کریستیانو رونالدو افتاد. او که به همراه کودک چینی کنار دستش در حال وارد شدن به زمین بود، به یک باره شاهد این بود که 4 کودک چینی دیگر به سوی او آمدند و در مسیر ورود به زمین و مراسم ابتدایی بازی روبروی وی قرار گرفتند.

این در حالی بود که در مقابل ایسکو و کروس هیچ کودکی قرار نداشت و این اتفاق صحنه ای جالب پیش از آغاز این دیدار رقم زد.

 

http://www.axgig.com/images/57746241175896039553.jpghttp://www.axgig.com/images/90171661271149553461.jpg

 تاريخ : سه شنبه ششم مرداد ۱۳۹۴ | 18:17 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو ساقدوش وکیلش می شود

 

کریستیانو می خواهد در روز دوم آگوست به عنوان ساقدوش در مراسم ازدواج وکیل و دوستش ژرژ مندس حاضر شود.
رونالدو رفاقت نزدیکی با مندس دارد و قرار است که در مراسم ازدواج وی به عنوان ساقدوش شرکت کند. این مراسم در پورتو برگزار می شود که آبراموویتچ و پرز نیز از مدعوین هستند.

 

http://www.axgig.com/images/12070891578882898078.jpg

 تاريخ : یکشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۴ | 3:17 AM | نویسنده : علی |

کریستیانو رونالدو، بهترین بازیکن دیدار رئال مادرید-منچستر سیتی

 

کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی رئال مادرید که در پیروزی 4-1 تیمش مقابل منچستر سیتی '65 دقیقه بازی کرد و یک گل نیز به ثمر رساند، جایزه بهترین بازیکن میدان را در پایان مسابقه دریافت کرد.

 

http://www.axgig.com/images/31819109578360825578.jpg

 تاريخ : شنبه سوم مرداد ۱۳۹۴ | 2:41 AM | نویسنده : علی |

کریستیانو 20 موبایل به خدمتکارها هدیه داد

 

کریستیانو رونالدو به رسم عادت همیشگی خود ، در تابستان به مسئولان تدارکات ، بدنساز ها و … که در کنار رئال هستند هدیه داد.
رونالدو 20 دستگاه تلفن همراه را به آنها هدیه داد تا سخاوتمندی خود را نشان بدهد و اثبات کند که هر چقدر هم پولدار شود اصالتش را فراموش نمی کند.

 

http://www.axgig.com/images/68068964134933548316.jpg

 تاريخ : پنجشنبه یکم مرداد ۱۳۹۴ | 2:51 AM | نویسنده : علی |

کریستیانو به بیش از ۱۵۸ میلیون هوادار در شبکه های اجتماعی رسید

 

کریستیانو رونالدو، بازیکن پرتغالی رئال مادرید بیش از ۱۵۸ میلیون هوادار در شبکه های اجتماعی رسید.

مسی در میان فوتبالیست ها ۶۵ میلیون هوادار کمتر دارد. خامس هم ۴۵ میلیون فالوئر دارد.

 

http://www.axgig.com/images/07548153788519258305.jpg

 تاريخ : شنبه بیست و هفتم تیر ۱۳۹۴ | 7:2 AM | نویسنده : علی |